Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért a Pécsi tudomány egyetem...

Miért a Pécsi tudomány egyetem egyedül ahol nem kérnek emelt szintű matematika érettségit a matek tanár szakra?

Figyelt kérdés

[link]


"A szakot ajánljuk mindazoknak, akik a matematika általános- vagy középiskolai oktatását szeretnék hivatásul választani. Rendelkezniük kell az általános rendelkezéseknek megfelelő érettségi vizsgával (jelenleg KÖZÉPSZINTŰ). Részt kell vennie az osztatlan tanárképzésre jelentkezők számára előírt alkalmassági vizsgán. "


Pl az eltén kérnek mindenképpen . Ennyivel rosszabb lenne a pécsi ?



2017. nov. 18. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
30%
Azt nem tudom, hogy miért nem kérnek, viszont aki nem csinálja meg az emeltet, az igencsak nagy szarban lesz már a legelejétől fogva. Lakótársam másodéves az SZTE-n matek-infó tanárin, és még úgy is nehéz volt az első éve, hogy emelten érettségizett. Szóval teljesen indokolatlan az, hogy a PTE-n nem kell emelt matek.
2017. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérnek az ELTE-n se, maximum erősen ajánlhatják. Ha a felvételi tájékoztatót megnézed, látod, hogy a szakokra a felvételi tárgyakat, valamint azok szintjén központilag határozzák meg. Az egyetemeknek e tekintetben nincs beleszólásuk.
2017. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!