Ha nem vagyok tagozaton mennyi esélyem lehet az orvosira?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tagozaton semmiből, általánoson vagyok, most vagyok 9.-es, és ugyvolt h biosz kemiara megyek de nem, ettől függetlenül szeretnék bioszkémiára menni és jo is vagyok beloe ( heti 2 ora) fizikából is jo vagyok, igazából nagyon optimista és maximalista vagyok, emiatt szeretnék emeltet majd angolbol, közepet meg spanyolbol (nyelvvizsga) 10-ben előrehozottan szeretnek infobol, és majd 12ben az alapok+ kemia biosz vagy fizika, ti mit tanácsolták, h ezeket elérjem, és van ra esélyem?

2017. nov. 27. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán mehetsz így is orvosira. Én általános gimnáziumi tagozatra jártam (vagyis nem volt semmi extra benne), de 2 osztálytársam is orvosira ment ebből az osztályból. Biosz és kémia faktra jártak meg ebbő emelteztek, egyikük meg külön járt magántanárhoz is a kémia miatt mert azzal voltak gondjai. Amennyire tudom a nyelvvizsga nem befolyásol, mert a 2 emelt miatt megkapod a maximális 100 plusz pontot jobb esetben. Főleg a biosz+kémia/fizika emelten múlik a dolog. Nem rossz ha megvan a nyelvvizsgád, de orvosira való jelentkezésnél nincs igazán értéke.
2017. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Infóbon miért akarsz érettségizni?
2017. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Biológiából és fizikából/kémiából 11. osztálytól tudsz jelentkezni fakultációra, de persze, már most is járhatsz magántanárhoz vagy, ha jófej tanárotok van és az órarended is megengedi, akkor megkérdezheted, hogy bejárhatnál-e az emelt órákra. Nekem is volt osztálytársam, aki így csinálta, ő szintén orvosira ment. Még csak most kezdted a gimit, 9.-es vagy, bőven van időd felkészülni.


Alapból öt tantágyból kell érettségizni (matek, magyar, töri, idegen nyelv, válaszott), de mivel az orvosira két emelt kötelező, egy biológia és mellé egy fizika vagy kémia, ezért neked majd 6 érettségi tantárgyad lesz. A pontokat normál módon (tanulmányi pontok + érettségi pontok + többletpontok) vagy duplázással (érettségi pontok kétszerese) számolják majd, értelemszerűen a számodra kedvezőbbet választják. Összesen 500 pont szerezhető, ebből 100 pont a többletpont, amit pl. emelt érettségivel vagy nyelvvizsgával lehet megkapni. Na most, ha te orvosira jelentkezel, akkor kötelező két emelt érettségit írnod, amire meg is kapod majd a 2x50 pontodat, amivel ki is maxoltad a vihető 100 többletponot. Ez azt jelenti, hogy az angol emeltre már nem kapsz pontot (max. azért érdemes megcsinálni mert 60% felett kapsz egy középfokú nyelvvizsgát, de szerintem a nyelvvizsga könnyebb, mint az emelt érettségi), és a spanyol nyelvvizsgádra sem kapsz pontot (ettől függetlenül nyilván nem baj, ha van). Az informatika érettségit egyáltalán nem értem, hiszen a felvételi szempontjából semmi szükséged nincsen rá, nem is származik majd belőle semmi hasznod, így én azt a helyedben kivenném, így is 6 tantágyból fogsz érettségizni, az bőven elég lesz.


Úgyhogy jó dolog az, ha valaki maximalista és szorgalmas stb., de szerintem fontos, hogy olyan dolgokra koncentrálj, amik valóban hasznosak és valóban szükségesek, ezért a felesleges dolgokat szűrd ki és így több időd, energiád lesz a többire.

2017. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!