Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemesebb választani...

Hjulia741 kérdése:

Melyiket érdemesebb választani? Osztatlan tanári, vagy anglisztika?

Figyelt kérdés

Anglisztikán ha minornak felveszem a germanisztikát, akkor amellett tudok tanári képesítést szerezni pedagógiai modulokkal?

Vagy célszerűbb az osztatlan angol és német tanárit választanom?

Még nem tudom, hogy általános vagy középiskolai tanár szeretnék-e lenni, de a középiskolai valószínűbb. Viszont a tanári pálya mellett a fordítás is érdekelne... Ahhoz el kell végeznem egy tolmács-fordító mesetert is?

Köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 31. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Osztalan tanári ajánlott ebben az esetben.
2017. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Osztatlanon 5 év alatt megkapod a tanári diplomát. Egyéb esetben nem biztos, hogy megvagy 5 év alatt, és több részre szakad a képzés. Ha elsősorban tanítani akarsz, én az osztatlant javaslom.
2017. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha tanítani is akarsz, akkor mindenképp OT. BA után már nincs tanári MA.
2017. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Alapszakkal nem lehetsz már tanár, csak osztatlannal.Mivel kétszakos tanárképzés van, kell még egy szakot választanod mellé, pl. németet, ha már az így érdekel.
2017. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Osztatlan angol-németet!
2017. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

ez vicces, mert én ugyanígy voltam, mint te, viszont én angolt és magyart szeretnék tanítani esti, illetve levelező tagozatos gimnazistáknak, emellett pedig nagyon érdekel az egyetemes angol irodalom, valamint fordítással is szívesen foglalkoznék


pont emiatt javasolta nekem a tanulmányi ügyintézőm, hogy csináljam meg BA-n az anglisztikát, aztán MA-n az anglisztikát, és utána pedig az ELTE tanárképző központján keresztül pedig az angoltanári képzést, majd pedig a magyartanári képzést, így lesz egy diszciplináris fokozatú diplomám, valamint tanári diplomám is


a te esetedben anglisztika BA, anglisztika MA, és utána angoltanári, majd pedig német nyelvű tanári képzést ajánlok; minornak felveheted a másik nyelvet, amit tanítani akarsz, azzal csak nyerni fogsz, illetve mesterképzésen majd specializálódhatsz fordító/ tolmács irányok felé


amikor végzel akkor gyakorlatilag taníthatsz is, meg tolmács és fordító is lehetsz, hiszen lesz mesterdiplomád és tanári diplomád is


remélem segíthettem :)

2017. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

előző vagyok:

a BA-MA azért is jobb, mert levelező munkarendben is végezhető, ha esetleg BA után már dolgoznál vagy akármi...

ugyanakkor ha külföldön dolgoznál, egy MA diplomásért jobban kapkodnak mint egy olyanért akinek csak egy szimpla tanári diplomája van..

2017. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Előző... én is angol-magyar tanár szeretnék lenni, és osztatlanon másodéves vagyok, szóval tudom, miről beszélek. Most arra bíztatod a kérdezőt, hogy csinálja meg az alapszak BA-t, MA-t, és aztán az 5+1 éves osztatlan képzést? Ez rengeteg idő, és semmi értelme sincs, mert kb. 80%-ban ugyanazokat a tárgyakat tanuljuk tanárin, mint anglisztikán, vagy magyaron. Ráadásul amúgy sem úgy működne, hogy "előbb elvégzed az angoltanárit, majd később a magyartanárit", mert osztatlan rendszerben egyszerre tanuljuk a kettőt. Vagy úgy gondoltad, hogy a angol MA után még van pár éves angoltanár képzés? Csak mert nincs most már, maximum ha korábban végeztél. Most tanár egyedül úgy lehetsz, ha végigcsinálod az 5+1 évet, két szakon.
2017. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és még: a tanári diploma azért osztatlan, mert egyben van az alap és a mesterképzés, vagyis ha ezt elvégzed, gyakratilag mester szintű diplomát van.
2017. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó: Nem , nem arra bíztatta a kérdezőt a válaszoló. Eltén 2017 szeptembertől 2-4-5 féléves tanári mesterszakokat hirdetnek. Ha a kérdező elvégzni az anglisztika BA-t, majd MA-t, akkor a tanítóképzőn már csak egy 1 éves mester tanárit kell végeznie.
2017. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!