Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit jelent az ha egy egyetemis...

Mit jelent az ha egy egyetemista azt mondja hogy 50 órát tanul hetente?

Figyelt kérdés

Ez a banóra + az otthoni, vagy csak az egyedül végzett tanulás?

Ti mennyit tanultok az egyetemi órák után és mennyi idő a beadaondó/ alkalom?

Illetve hova és milyen szakra jártok?



2017. dec. 5. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beleszámolja a tanóráit is.

Én 8 előadásra járok egy héten, (1 előadás/óra az másfél órás).

Beadandókat már órán elkezdem általában írni meg a 40 perces ebédszünetekben amikor utána is van órám szóval nem megyek haza, és attól függ hogy milyen hosszú hogy mi a feladat és milyen jegyre szánom.

Nálunk fel vannak osztva, hogy melyik feladatot kell megcsinálnod hogy azt a jegyet kapd meg. De ha a legjobb jegyre mész, akkor is kis lépcsőszerűen megcsinálod a "gyengébb" esszéket, majd a "közepeset", majd a "legnehezebbet". A 3 kategóriában van összesen kb 10 esszé/prezentáció, ami 3 részre van osztva, amit negyed évente kell beadnunk/feltöltenünk. (Tanóránként persze.) De ezeket ne nagyon jegyezd meg, mert nem magyar egyetem, csak gondoltam leírom az én esetemet is, hátha segít ez is.

Egy esszém általában 700-1800 szó között szokott lenni, attól függ melyik melyik jegyre megy. Általában a rövidebbeket 2 óráig, hosszabbakat 4-5 óráig szoktam írni. De mindig egy keveset irogatok hozzá, szóval mire a határidőhöz érünk, addigra csak 1 órát kínlódok még vele otthon és kész is. Nem vészes igazából.

Remélem azért nem teljesen haszontalan az irományom, nem tudom mennyire különbözhet a magyar egyetem.

Egyébként gazdaságinformatika, az egyetemet nem mondon mert gondolom úgysem ismered. (Anglia)

2017. dec. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

#1-es:


milyen esszéket kell írnod gazdaságinformatika szakon? :O


leesik az állam ezt hallva, itt ugyanis ez a szak full technikai/gazdasági/matek, el nem tudom képzelni, hogy akármiből is párszáz szavasz esszét kelljen írni...



#kérdező:


Én is arra tippelnék, hogy beleszámolja az egyetemit és az otthonit is, így viszont viszonylag keveset tanul egy héten. Mi úgy 30-40 órát töltöttünk bent az egyetemen, ehhez jött a napi 2-3 óra otthoni felkészülés és év vége felé gyakran rá kellett szánni a hétvégéket is (volt hogy teljes egészében), ami úgy kb. minimum 60 óra nettóban.. (BME-VIK)

(esszéket egyetemen egyszer sem kellett írnunk)

2017. dec. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

#2 Például: (ez egy full egyszerű lesz)

Alkalmazottja vagy egy cégnek ami számítógép eladásokkal és javításokkal foglalkoznak, a főnököd pedig megkért arra, hogy magyarázd el hogy a cég hogyan tudna több vásárlót magához csábítani, és hogy mikre kell figyelni hogy ezek a vásárlók meg is maradjanak stb. Majd magyarázd el az előnyeit, hátrányait ennek mag annak stb.


Persze nem csak esszéirogatásból áll az egész. Van olyan óránk ahol csak a hardverekkel foglalkozunk, meg van olyan ahol csak adatbázissal.

Mert milyennek kéne lennie egy gazdaságinformatikai szaknak?😅 Nem tudom, hogy Magyarországon milyen lehet, halvány gőzöm sincs az ottani oktatásról

2017. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

VIK en tudtommal nincs gazdnifo


#3

Engem érdekelne, hogy hová jársz. Ha nem is ismerem attól még a gugli a barátom.

2017. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Muszáj, hogy beleszámolja az előadásokat is, különben nem lenne ideje aludni, még így is rengeteg...

Én orvosis vagyok, beadandók eddig nem nagyon voltak, de a gyakorlatokon szinte mindig van valamilyen teszt, ezekre 2-3 órát szoktam készülni (heti 2-3 alkalommal)

Ha (majdnem) egész nap benn vagyok az egyetemen, akkor nem nagyon jut már idő / energia tanulni, ilyenkor inkább pihenek. Így viszont általában igyekszem heti egy nap nem bemenni (azaz mulasztok olyan előadást, ami nem katalógusos, és amiből könyv alapján fel tudok készülni), és akkor tanulok + hétvégén szinte mindig szinte végig.

2017. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"VIK en tudtommal nincs gazdnifo"

-> MSc képzésen van (ettől függetlenül én nem jártam gazdinfóra, nem is állítottam ilyet, csak ismerem a tantervet és követelményeket).


"Mert milyennek kéne lennie egy gazdaságinformatikai szaknak?"

-> Megkérdeztem két gazdinfós kollégámat, csak az egyiküknél fordult elő teljes egyetemi képzése alatt egyetlen egyszer, hogy esszét kellett leadniuk... A több esszét ő is furcsállotta.

2017. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

BSc (hons). Egyébként miért velem foglalkoztok? Nem a kérdezőnek kéne segíteni? :D


Ne is próbáljuk az angol és a magyar oktatást összehasonlítani, nagyon távol állnak egymástól.

2017. dec. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Ja az lemaradt, hogy a BSc (hons)-tól még egy extra év az MSc-ig. (Legalábbis a másik informatikai szakon így van, amire átmegyek jövőre, mert a business része már nem annyira vonzz. Gondolom ez hozza ezt az egész esszés prikezsiát:D)
2017. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 36 órám van bent egyetem. Ezek gyakorlat, laborok és előadások összesen. Ebből olyan 25-30-ra járok be, de csak hogy másra tudjak addig tanulni. Természetese laborra és gyakorlatra bejárok, mivel azok kivétel nélkül katalógusosak. Szóval számoljunk 25 órával, erre jön a tanulás beugróra, zh-ra. Ez heti átlag olyan 20 óra körül van. Erre meg jön még a jegyzőkönyvek megírásának az ideje. Azt nem számítom aktív tanulásnak, mert nem olyan megterhelő. Kb mint középsuliban a házi feladat. Azonban ez is kitesz olyan heti 5-10 órát. Szóval worst case esettel számolva heti 55 óra. Mivel én éjszakai bagoly vagyok, és sok laborom, vagy fontos előadásom reggel 8-tól van, emiatt duplán megvisel.

OE-KVK

2017. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
BME VIK es kb allandoan, nem szamolom, amikor nem alszok akkor sajnos muszaj... Szerencsere legalabb meg is van az eredmenye.
2017. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!