Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mozgókép- és animációkészítő...

Mozgókép- és animációkészítő OKJ képzésre szeretnék menni jövő évben Budapesten. A lentiek közül melyik sulit ajánlanátok leginkább?

Figyelt kérdés

Aki ilyen OKJ-képzést végzett/végez és van egy kis ideje, az egyébként rám írhatna privátban mert lenne még pár kérdésem. :D

Ingyenes első OKJ-t néztem a Jaschik-nál ( [link] a BKSZC-nél ( [link] lévőket, plusz nem tudom a Kisképzőben indul e animáció OKJ, bár írtam nekik a FB oldalukon.

Amikről nem tudom, biztosítanak-é ingyen képzést:

- [link] / [link]

- [link]

Ezek azok, amiket én kikutatgattam az elmúlt hónapokban, de ha valaki ismer még mást/jobbat, az is érdekelne.

OKJ után bepróbálkoznék egyetemmel is. Idén végzek magyar BA szakon, egy nagy időpocséklás volt, mert gimiben nem hittem, hogy el tudnék helyezkedni azzal, ami az igazi szenvedélyem. Most viszont a legtöbb szabadidőmet a rajztudásom fejlesztésével és a digitális programokkal való ismerkedésével töltöm (januárban beszerzek egy Wacom Cintiq 13HD-t is), nagyon szeretnék eljutni egy magas szintre az OKJ és esetleg az egyetem segítségével. Szorgalmam az bőven van és az ismerőseim szerint tehetségem is rajz-stílustéren. Előre is köszi ha tud valaki segíteni! :)



2017. dec. 6. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan OKJ helyett rögtön egyetemre mentem (animáció szak), de azt az egyet elmondhatom, hogy a Jaschik elől menekülj, ahogy tudsz. Ugyan nem animáció szakon (akkor még nem létezett), de lehúztam ott pár évet, utáltam a légkört, a gépek soha sem működtek, a tanárokat meg az egész tanítás dolog nem érdekli.
2017. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát mások is elég rossz véleménnyel voltak róla, pedig a profi honlapjuk alapján nem gondoltam volna ilyen ratyinak a képzésüket... de így eléggé hátracsúszott a listán.

Azért akarok OKJt tolni egyetem előtt mert még sosem tanultam konkrétan ilyesmit még gimiben sem művészetis suliba jártam, így meg esélyem sincs még pl egy MOMÉra. :)

2017. dec. 6. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
A Soterline-t is hagyjad szerintem. Jártam az államilag ingyenes változatára, az Athénébe, ott is hagytam 1. év után. A kettő lényegében tök ugyanaz, csak a Soterline iskolarendszeren kívüli, az Athéné meg iskolarendszerben tanulható képzéseket ad. Szörnyen rossz suli volt.
2017. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, osztálytársam amúgy tanult a Magyar Rajzfilm Kft-nél, és neki az nagyon tetszett.


Viszont a MOME egy kemény végcél, ha nincs művészeti előképzettséged. Oda még azt se veszik fel, aki egész életében rajzolt, művészeti képzésekre járt, és elképesztően tehetséges (barátnőm ilyen volt, de azt mondták neki a felvételin, hogy nem veszik fel, mert túlságosan ki van forrva... Jelentsen ez bármit is... ). De nem akarlak befolyásolni, mert tudom, hogy szélsőségesen negatív véleményem van a MOMÉ-ról, plusz a felvételijére se jelentkeztem azok után, hogy voltam ott nyílt napon. Attól még elismerem az eredményeiket, inkább azoknak tudom ajánlani, akiknek már van képzettségük az animációban, mivel ott nem igazán fogják ezt megtanítani, hanem elvárják, hogy már tudd használni a programokat (de ezt se tapasztalatból mondom, csak ismerősön keresztül hallottam). Sok sikert!


Második lehetőségnek tudom a METU-t ajánlani, engem jobban megfogott, mint a MOME, első látásra szerelem volt.

2017. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A SZÁMALK-ról nagyon pozitív dolgokat olvastam, jelenleg az tűnik az első helyezettnek.

A magyar rajzfilm kft nekem is tetszett de írták hogy havi 50 kilóba kerül, szóval így ki is esett nekem azonnal. :D

Egyébként tudom, hogy a MOME az kb ilyen lehetetlen cél de csak akkor fogok oda komolyan felvételizni ha elvégeztem az OKJ-t, és meglesz a kellő alaptudásom, valamint fel tudok nekik mutatni egy bazierős portfóliót. Én ismerősöm sima okj-vel is nagyon faszán el tudott helyezkedni (ebben az ágban szerencsére melóknál nem az számít momét vagy okjt végeztél hanem csak az mire vagy képes... vagy van e hátszeled :'D de a tehetség utat tör a protekció mellett is), de nekem most nagyon vonzó annak a sulinak az alkotói légköre. Rengeteg mome animos emberke munkáit követem ilyenolyan szocmédiákon keresztül, szóval mire odajutok képben leszek kb mit kell felmutatnom. :)

2017. dec. 9. 12:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és akkor a storeline is kilőve. :D
2017. dec. 9. 12:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja meg amúgy barátnődet lehet szemétség, de tán azért nem vették fel mert tényleg volt egy erős stílusa ami nem vágott egybe a mome által diktált vonallal... tudom hogy nagyon sznobok az ottani tanárok és vagy azt akarják látni hogy az ő esztétikájukat tolot vavy azt hogy jó vagy de kiforratlan és akkor belédnyomhatják a saját stíljüket. Én valahogy ezt szűrtem le, okosnak kell lenni és tudni alkotni az ottani elvárások által is de közben nem elveszíteni magadat... szal jap a mome bazikemény de én még lelkes vagyok vele is. :D
2017. dec. 9. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!