Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek továbbtanulni? 15/F

Hová menjek továbbtanulni? 15/F

Figyelt kérdés
Na szóval 2 hetem maradt eldönteni hová menjek továbbtanulni. Nagyon sok ötletem van de egyikben sem tudom elképzelni magam úgy hogy örökre azt csináljam. Imádom a pszichológiát, az informatikát, a sportot, minden ami tudomány és érdekesség. De pszicholóhus nem lehetek mivel a tanulmányi eredményeim nem engedik meg illetve semmi tudmoányt nem nagyon enged meg. Tudnátok valami jó szakmát amire valszeg felvesznek 3-4 es átlaggal? Nem vagyok se csúnya se hülye csak picit lusta. Imádom pl. a sorozatokat szóval lehetnék mondjuk rendező akár modell vagy akár író is (szeretek írni). A válaszokat előre is köszönöm!!

2017. nov. 15. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Fontos hogy olyasmit válassz, amit el tudnál képzelni hogy hosszútávon csináld, mert a munkahelyeden nagyon sok időt fogsz tölteni, gyakorlatilag a fél életed. Hát ja, 15 évesen az ember ezt még nem tudja hogy mi is az. Én valami gimnáziumot javasolnék neked, akkor a 4 év alatt csak az érettségire kell tanulnod, szakmát nem. Aztán addigra lesz erről elképzelésed.
2017. nov. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez eléggé vegyes infó, ebből biztosan nem mi fogjuk megmondani, hogy mi legyél. A másik az, hogy egyszerre vagy álmodozó és pesszimista is.


1. 15 évesen még van 5-10 éved arra, hogy bármilyen szakmára felkészülj. Szóval ne az legyen a fő szempont, hogy eddig nem tanultál/dolgoztál valamin, akkor ezután sem fogsz.

2. Amiket felsoroltál (pszichológus, rendező, modell), ezek mind rétegszakmák. Ez nem azt jelenti, hogy nincs esélyed elhelyezkedni, de azt javaslom, hogy ezeket egyelőre rakd át B-tervre. Majd középiskola után meglátod, hogy hogy alakulnak az elképzeléseid, és akkor gondold át ezeket újra.


Ehelyett koncentrálj egy piacképesebb szakmára, és célozd meg azt. 15 évesen ez egy sokkal reálisabb cél, aztán majd ahogy alakul az életed, úgyis tudni fogod, hogy mik a lehetőségeid.


Mondjuk az, hogy most elkezdesz mérnöknek készülni, az kevésbé zárja ki azt, hogy idő közben modellkedésbe, vagy sportolói karrierbe kezdj, mint fordítva. Ha valami nagyon speciális dologban gondolkozol, abból nagy pofáraesés lehet később. Viszont ha valami standard dolgot jelölsz ki most célul, azt még viszonylag könnyű lesz elvinni más irányba.

2017. nov. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól számoltam, még van pár napod eldönteni, tehát én is válaszolok. Én is úgy gondolom, hogy gimnáziumba kellene menned. Lehet mire végeznél a sulival, mát teljesen más elképzeléseid lennének, és ezért célszerű inkább a sima gimi.
2017. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!