Hol tudnám letenni a 8. általánost? Többi lent

Figyelt kérdés

Sajnos elkövettem életem eddig legnagyobb hibáját amikor egy rossz társaságba keveredtem akik miatt 7. osztály befejezése után 16 évesen otthagytam az általánost, most 21 éves vagyok. Azért 16 évesen jártam 7. osztályba mert megbuktam hanem mert külföldről költöztünk Magyarországra ami miatt 2 évvel később tudtam elkezdeni az iskolát. Az óvodát 1 évvel és az általánost is 1 évvel később kezdtem. 7. év végén 4,7-es átlaggal végeztem. Ezek fényében hol van lehetőségem befejezni az általános iskolát? Szeretném végre befejezni, hogy végre elkezdhessek a céljaim irányába tartani újra amiket 5 éve eldobtam mint egy használt zsebkendőt. Milyen lehetőségek vannak erre? Esetleg levelezőn van rá lehetőség? Mivel jogosítványt sem tudtam szerezni a 8 általános nélkül a legjobb a levelező lenne, hogy ne kelljen vonatozni/buszozni naponta.


Mielőtt jönnek a negatív hozzászólások szeretném leszögezni, hogy véleményem szerint az emberek nagy része hoz rossz döntéseket. Ezzel a rossz baráti társasággal már a kapcsolatot sem tartom. Tudom azt is hogy én is hibás voltam ebben amiért tudtak befolyásolni de a múlton már hiába rágódom sajnos.


Előre is köszönöm mindenki kedves válaszát.



2017. dec. 13. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok iskola indít esti v. levelező tagozaton ilyen képzést. Van, ahol a felnőttek fél év alatt le tudnak tenni egy általános iskolai tanévet.

A lakhelyedtől függ, tudsz érdeklődni a helyi iskolákban, hogy indítanak-e ilyet, illetve ha bemégy a helyi önkormányzat Oktatási és Kulturális Osztályára, valószínűleg ott is tudnak segíteni.

2017. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Igazából nem csak az a furcsa, hogy a barátok miatt, otthagytad az iskolát, hanem az, hogy 16 évesen még csak hetedikes voltál.
2017. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Ja, közben elolvastam a magyarázatot. Akkor a hozzászólásom érvénytelen, bocsánat!
2017. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Települést írhattál volna.


Újpesten a Bródy Imre Gimnáziumban van esti tagozatos általános iskolai és gimis rész is. Nem a legokosabb diákok járnak oda.

2017. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elnézést kicsit későn válaszolok, de nem voltam gép közelben. Csongrád megye lenne a legjobb számomra de levelező tagozaton esetleg havi 1-2 bejárással mindegy lenne, hogy hol. Holnap megpróbálom megkérdezni akkor az Önkormányzatnál, hogy hol van rá lehetőségem.


Köszönöm a válaszokat így pár nap elteltével is.

2017. dec. 19. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!