Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit gondoltok, szerintetek...

Ti mit gondoltok, szerintetek váltsak?

Figyelt kérdés
Az lenne a helyzet, hogy első éves pszichológia szakos hallgató vagyok, alapjaraton nagyon tetszik, nagyon be szerettem volna kerülni, de egy kicsit megcsappant a lelkesedésem ezzel a szakkal kapcsolatban. Régi nagy vágyam volt, hogy zoológus lehessek, de erről többen lebeszéltek, mert Magyarországon azzal nem lehet nagyon semmire jutni. Ám, én azt érzem, hogy sokkal nagyobb a motivációm (jelenleg) a zoológiaval kapcsolatban, célokat látok magam előtt vele. Ugyanakkor a pszichológia is érdekelne,és fájna a szívem, ha itt kellene hagynom,de érzem azt is, hogy a zoológiaval kellene foglalkoznom. És most nem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Folytassam-e vagy ne a pszichológiát, mert ha végén mégsem érzem magaménak, és átmennek biológiara, akkor mínusz féléveim lesznek, meg azért idővel is szeretnék rendben lenni (19 éves vagyok, de akkor is.)Kaptam olyan tanácsokat is, hogy csináljam párhuzamosan, vagy csináljam meg mindkét alapot és amelyik megtetszik azt folytassam,de félek, hogy a párhuzamost nem bírnám, a másikat meg kicsit időpocsékolásnak tartom. Ti mit gondoltok?

2017. dec. 14. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok egyetemista, de ne hagyd félbe, mert azzal csak magadnak fogsz csalódást meg szenvedést okozni, és lelkiismeret furdalás lesz a hatása, hogy befejezhettem volna, de végül mégsem tettem meg stb.., mert én így tettem egy szakmával kapcsolatban és már csak fizetős tanfolyamon fogom tudni folytatni, de persze volt ennek egyéb oka is, hogy így léptem, aztán, ha végeztem a jelenlegi szakmámmal vissza térek az előzőhöz :) Amúgy tán egyetemen, nem tudom pontosan, de lehet passziváltatni magadat vagy valami ilyesmi és akkor el tudod kezdeni a másikat is.
2017. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és az előző vagyok, ha végül el is végzed mindkettőt legalább több esélyed lesz munka terén, mert manapság ez az elterjedt, ha az ember több dologban is jártas.
2017. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És miféle célod van a zoológiával??


Pszichológusként később nyithatsz magánpraxist. (Sokan lennének a helyedben, akik nem kerültek be.)


Zoológusként meg talán az állatkertben pucolhatod majd a xart a csimpánzok alól. (Ez Magyarország.)


Jól gondold át, nehogy később megbánd!

2017. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és mi lesz, ha majd a zoológián is megcsappan a lelkesedésed?!


Mindenhol vannak tölteléktárgyak, de szerintem a pszichológia szaknak több értelme van.

2017. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem csak akkor válts, ha EZER %-ig biztos vagy abban, hogy nem akarod tovább folytatni azt, ami neked nagyon tetszik, ahová pedig nagyon be szerettél volna kerülni....


(Zoológiával a szabadidődben is foglalkozhatsz, ha annyira érdekel.)

2017. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!