Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lakberendezőnek...

Érdemes lakberendezőnek menni? Itthon mennyire keresett a szakma? Külföldön mennyire tartanak rá igényt?

Figyelt kérdés

Régi álmom, hogy lakberendező lehessek. De sajnos sok helyről hallottam, hogy nem feltétlen ígér olyan jövedelmet amiből megélhet az ember. Ez sajnos tényleg így van?


Továbbá Magyarországon, (Budapesten még csak-csak,) de nem igazán lehet vele elhelyezkedni. Ez tényleg így van?


Illetve, tervezgetem, hogy pár év múlva kimennék külföldre, Ausztriára gondoltam. Megérné egy Okj-s tanfolyamot elvégezni és kint szerencsét próbálni ebben a szakmában?


Előre is köszönöm válaszaitokat, további szép napot!



2017. dec. 22. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Semennyire. Kevés ember engedhet meg magának lakberendezőt. Menj inkább építészmérnökire, ott ezzel is foglalkozhatsz mégis meg tudsz belőle élni.
2017. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mintha az építészek bére nem lenne leszakadva jópár egyéb mérnöki területhez képest.
2017. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem tudom, keresztapám építész, és a havi 800.000-1 milliója megvan simán, leosztva. Bár ő nagyobb projekteket kivitelez(Múzeumok, képtárak, szállodák, élményfürdők)
2017. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagybátyám lakberendező. Alkalmi munkákra megy ki ki külföldre pár havonta az IKEA-hoz, és 2 havi munkáért 1.5 millió körül keres Svédországba, Dániába, Németországba, Spanyolországba elég sokat megy (de kb már minden EU-s országba volt). Még városnézésre is van ideje, és a szállodi szobáját is fizetik. Aztán hazajön, és vígan elvan ebből a fizetésből több hónapig. Mondja is, hogy ő el nem megy többé 8 órát robotolni, főleg nem Magyarországon 100 ezerért.


Jó angol nyelvtudás szükséges hozzá, és pályázni kell a munkákra. 2005-ben hagyta ott az Örs Vezér téri Ikeában az állását, azóta így él.

2018. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!