Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a közösség a japán...

Milyen a közösség a japán szakokon? (ELTE)

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok, és elsősorban az ELTE japán szakjára szeretnék tovább menni. Viszont nagyban tartok attól, hogy oda kizárólag olyanok fognak jönni, akik elég durván animések. Nincs bajom azzal ha valaki szereti az animét és mangát, azt nem szeretem amikor eljutnak azon pontra, hogy mindent elutasitanak, ami nem japán.

2017. dec. 29. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
keletre nyitott
2017. dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Bár nem oda járok, egy ideig engem is érdekelt a dolog, így beszéltem pár japánossal, és azt mondták, az ilyen emberek buknak ki az elsők között, mert az animéken és mangákon kívül nincs más motivációjuk a japánhoz. Nyilván maradnak még animések a szakon, de azok már valószínűleg nyitottabbak az animéken kívülre is:)
2017. dec. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem is értem az ilyen elsősöket(embereket).

Olyanokat gondolsz, ami teljesen logikátlan... jobb lenne, ha inkább azon aggódnál, hogy mi lesz így veled az egyetemen. :)


A szélsőséges japán imádók(csak anime és manga) nagy része alapból nem elég jó ahhoz, hogy bekerüljön arra a szakra.

A ponthatár megszűri az ilyen embereket...

(Ha már beszélgettél velük, akkor tudhatnád, hogy nem az eszükről híresek.)


Lesztek 50-60-an, külön gyakorlatok, mit gondolsz?

Mindenkivel puszilkodni kell reggel, ölelkezni, love meg hasonlók?

Lesz egy (tőled függő) x nagyságú baráti köröd és annyi.

Azt meg te választod ki, hogy kivel akarsz beszélgetni/barátkozi és kivel nem.


Magyarul ha mégis becsúszik oda 5-10 (csak manga és anime imádó), akkor szimplán nem kell velük barátkozni. (Nem is ajánlatos.. úgyis kihullanak..



Persze lesznek japán imádók, de az nem egyenlő azzal, hogy valakinek csak az animék, mangák tetszenek.

Ehhez hozzá kell szokni.

2017. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt, ment a zold kez:))
2017. dec. 29. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3x igaza van

Bar a sok animes le pontozta xD

De teljes mertekben igaza van

Sajnos a leg idegesitobb dolog amikot vki japant azert szereti mert a bolond anime meg manga.

En szemely szerint nem vagyok animes de van egy ketto amit meg neztem

Szoval animesek kozt, is van normalis aki nem ejjel nappal 8-12 oraba tolja.

Es erdekli a kultura meg a tortenelem stb

2018. jan. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én magamból kiindulva például nem vagyok nagy anime-rajongó. Láttam a Sailor Moon-t, Slayers-ből pár részt, meg az Inuyashát - nekem annyi elég is volt. :DD

Nem megyek japán szakra, de erősen gondolkodtam rajta, mert maga a nyelv és a kultúra (mely számomra nem függ az animéktől) nagyon érdekes szerintem, illetve (ha ügyes vagyok), nagyon jó elhelyezkedési lehetőségeket nyújt a japanológia. Szóval számomra ezek az elsődlegesek. Végül is azért nem japánra megyek, mert rájöttem, hogy nem akarok semmilyen nyelvvel olyan szinten foglalkozni, hogy aztán abból éljek meg később - nekem ez marad egy fajta hobbi, illetve (ha majd megtehetem) nagyon szeretnék egyszer elutazni Japánba huzamosabb időre (2-3 hónap).

Nem hinném, hogy én vagyok egyedül, aki így gondolja. :)

2018. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!