Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az a szakirány kezdőorv...

Melyik az a szakirány kezdőorvosként, ami a legjobban jövedelmez?

Figyelt kérdés
Orvostanhallgató vagyok és lassan gondolkoznék azon, hogy melyik legyen az az irány amit jobban megnézek, megtanulok. Szeretnék lelkiismeretes orvos lenni, viszont egyáltalán nem értek egyet a magyar orvosok bérével, ugyanis hatalmas az egyetemen a követelmény, hatalmas az életben a felelősség. Ha lehet nem szeretnék külföldre menni, hanem Magyarországon tevékenykedni. A magánorvoslásban van sok pénz, ezt tudom, viszont ahhoz szakorvosnak kell lenni, ami pedig szintén több év. Nem tudom mi lenne a legjobb ötlet.

2017. dec. 30. 11:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szenét=zsebét
2017. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Válaszolok csak hogy ne érje szó a ház elejét.


"No persze. Különösen, ha boltot nyit, ahol az asszony árulhatja a tálca süteményeket."

Ez így van. Ha kapsz egy Mercit mert jó orvos vagy, akkor annak csak úgy van értéke ha eladod. Elég logikus. Abba nem gondolsz bele hogy egy tálca normális sütemény mondjuk 5.000 forintnál kezdődik? Vagy épp visznek kávét, gyümölcsöt stb. Az hogy te egy gesztust sem vagy képes értékelni, azért elég komoly.


,,ki az a hülye, aki szimpla vizsgálatért ezreseket osztogat a háziorvosnak? "

Úgy látom sok hülye él nálunk:

"2014-ben a lakosság által hálapénzre fordított összeg 8,3 milliárd forintot tett ki."


"22 éves IT-s kap"

Jó hogy mindig a felkapott dolgokkal jönnek itt az emberek, mert ezt tudják majom módjára szajkózni:D

A hegesztő se kap rosszul, se az asztalos ugyan úgy mint az orvos, ha elmegy maszekba számla nélkül mellé.

Amikor kijelentik hogy egy asztalos 120.000-et kap az annyi hogy ennyire jelentik be/magát.


Nyilván nem sajnálom az orvosoktól a pénzt, de ha azt hiszed kevesen kapnak hálapénzt... arra inkább nem mondok semmit.

2017. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, látszik, hogy egy rohadt percet nem dolgoztál egészségügyben.


"2014-ben a lakosság által hálapénzre fordított összeg 8,3 milliárd forintot tett ki."

Az tény, hogy az emberek marha sok hálapénzt fizetnek. Csak azt is kellene tudni, hogy a hálapénz 90%-át az orvosok 10%-a kapja meg.


"Abba nem gondolsz bele hogy egy tálca normális sütemény mondjuk 5.000 forintnál kezdődik? Vagy épp visznek kávét, gyümölcsöt stb. Az hogy te egy gesztust sem vagy képes értékelni, azért elég komoly. "


Mindeni tudja, hogy a csoki meg a kávé is pénzbe kerül. De abból már nem tud az orvos mást venni a boltban. Ha mondjuk nem eszik csokit és nem iszik kávét, tehát amúgy sem költene ezekre a dolgokra, akkor mivel is van előrébb?

Persze, a gesztus mindenkinek jól esik.



És azt sem értem miért olyan nehéz felfogni, hogy marhára nem mindegy, hogy az ember 300 ezer forintot a napi 8 órás munkájával keres meg, ami után hazamegy és azt csinál, amit akar, vagy a 300 ezer forintért havi 5 ügyeletet kell vinnie, plusz bejárkálni a "maszek" betegeihez vagy rendelőt nyitni még heti 2x8 órában.

2017. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Csak azt is kellene tudni, hogy a hálapénz 90%-át az orvosok 10%-a kapja meg. "

Ilyen adatot személy szerint nem találtam, de még a műtős segéd is szokott pénzt kapni, úgyhogy nem hiszem hogy ha valaki valahova tartósabban jár néha nem adna neki valamennyit.

Mert azért minden orvos a szívére teheti a kezét, és mondhatja hogy az a beteg aki tisztelettel beszél hozzá és visz néha ezt azt ugyan úgy kezeli lélekben is mint akit először lát, vagy valami magyarázó prolit.


,,Ha mondjuk nem eszik csokit és nem iszik kávét, tehát amúgy sem költene ezekre a dolgokra, akkor mivel is van előrébb? "

Persze, hát lehet hogy mondjuk üdítőt se iszok, sőt lehet hogy vega... de most azért 100 orvosból mennyi az amelyik nem fogyaszt el egy tábla csokit szívesen, vagy épp nem hívhatod meg egy kávéra ha jó a kapcsolat mert nem szereti?

De ha ezek fenn is állnak és kap pl egy nagy tábla milkát és hazaviszi a feleségnek/gyerekeknek akkor megmarad az a nagyjábóli 1000 forintja. Ebből már tud mást venni nem?


Azért itthon kevés az az ember aki komoly pénzt kap és 8 óra után hazamegy és kikapcsol. Felveszi a mackót és kipattintja a sört és mehet a meccs.

Azért nem ritka hogy programozó otthon is dolgozik 1-2 órát ráhúzva vagy épp otthon van megbeszélés skypeon. Ha meg határidő van akkor mindegy a 8 órás munkaidő lesz abból is 12.

De ha egy gépészmérnököt is nézünk az is hazamegy és gondolkodik egy problémán, tervezésen anyagon stb. (pl ismerősöm van hogy 12 órázik gépészmérnökként 1-2-3 hétig egyfolytában mert teli vannak megrendeléssel)

2017. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hú reméljük soha nem leszek orvos. Mert most ez olyan nagy bűn, hogy ennyi áttanult év után meg még egy élethosszig tartó tanulás előtt állva felmerülnek bennem ilyen kérdések? Attól függetlenül még érdekel a dolog és nem a pénz miatt szeretném csinálni, viszont vicc kategóriának tartom azt, hogy egy kezdő, szakmával rendelkező ember többszörösét viszi haza 20 évesként. Én nem mondtam, hogy csak az egészségügyben van káosz, de jelenleg ez a kérdés arról szól. Nettó 160 ezer forint. Annyiból magamat nem tudnám szerintem eltartani, nemhogy egy családot. :D És akkor tanuljál fiam meg szivatnak orrba-szájba, persze, nincs ezzel gond. Igazából már megvan valamilyen szinten a szakirány, csak mondjuk ilyen ötleteket vártam ,hogy végezzél még el egy orvos-közgazdász szakot mellé vagy vannak ilyen magánkórházak, vagy nem tudom.. Nem azt, hogy húú adjatok ötleteket, hogyan tudok minél több pénzt lehúzni szegény betegekről.. -.- ( Persze ez csak a remélem soha nem leszel orvos meg hasonló hozzászólóknak )
2018. jan. 1. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!