Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okos döntés lenne újra csináln...

Okos döntés lenne újra csinálnom az érettségit?

Figyelt kérdés
nem gondoltam volna hogy valaha egyetemre szeretnék menni de idén fogok végezni egy okj-s szakon és most jöttem rá hogy háztervező/ építész szeretnék lenni(egyszerű lakóházak tervezése érdekel). de még felsőfokú nyelvvizsgával és okj-s szakmával sem tudnék bejutni egyetemre. mit tehetnék? jelenleg informatikai rendszerüzemeltető szakmát végzek. érettségi eredményeim siralmasak. magyar nyelv és irodalom 40%, matematika 29%, történelem 62%, német 52%, informatika 50%.

2018. jan. 1. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha egyetemre akarsz menni akkor nem okos hanem szükséges döntés, ha nem akkor nyilván felesleges tárgyanként 20e.-t kifizetni.


Az idei év érettségijére már nem hiszem hogy felkészülnél abból az 1-2 tárgyból ami kellene tekintve hogy vizsgázol év végén, pláne ha emeltezni akarsz.

OKJ s szakma pedig akkor számít ha egy adott területen dolgozol. Informatikai okj-vel nem vesznek fel építőipariba plusz ponttal.


Amúgy érdemes megnézni a követelményeket. Építészhez általában matek fizika kell, bár a felvi okosabb.

2018. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából attól függ, mennyire lennél képes. Én a helyedben a két legrosszabban sikerült vagy legfontosabb tárgyra feküdnék rá. Olcsóbb kettőt újracsinálni, mint az összeset. Mivel a pontszámítás a két felvételi tárgy eredményét nagyobb hangsúllyal veszi figyelembe, az érettségi átlag nem fog annyit befolyásolni. Szóval én a helyedben rámennék a matekra nagyon, úgy is kelleni fog, meg valamivel felhúznám az infómat.
2018. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajnos csak jövőre tudok menni szerintem egyetemre :/ dolgoznom kell először mert semmi pénzem meg nekem nem adnak úgy mint sok diáknak. de nem tudtam hogy 20 e egy tantárgy , viszont akkor még gondolom tanár is kell aki felkészít, egyedül nem menne mert ahoz is gyökér vagyok. köszönöm a válaszokat nagyon rendesek vagytok !
2018. jan. 1. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Az érettségi átlagodat a tanulmányi pontokhoz mindenképpen az eredeti érettségi bizonyítványodból számítják, úgyhogy nem éri meg újraérettségizned. A felvételi tárgyakra feküdj rá, és ha jól sikerül (ez hónapok intenzív tanulásával szinte tuti), akkor duplázhatsz is, ami kiváltja az érettségi eredményedet.
2018. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy ne lehetne tökéletesen felkészülni erre alkalmas könyvekből. Nálunk az oktatás színvonala eléggé... Szépen szólva ramaty volt, nagyon magunkra hagytak... Könyvből készültem fel és értettem meg az anyagot, minden érettségim (az emelt is) 80% fölött sikerült.:) Szerintem tökéletesen a szádba rágják a tankönyvek, ha pedig az eddo évek feladatsorait végigcsinálod, nagy meglepetés nem érhet középszinten.:)
2018. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eddigi* Bocsi.:)
2018. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2018. jan. 2. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!