Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolcon hogyan képezhetném...

Miskolcon hogyan képezhetném magam építészmérnöknek?

Figyelt kérdés
Nem a papír a lényeg és nem akarok utazgatni, csak a tudás elsajátítása motivál. Van esetleg online valami jó tananyag? Milyen matek és fizika kell hozzá, gimiben nem voltam jó belőle, de érzékem volt hozzá. Viszont már régebben végeztem.

2018. jan. 1. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben a szakmában még akkor se túl jók a fizetések, hogy ha megvan a diplomád. Diploma meg kell ahhoz, hogy tervezői jogosultságod legyen és aláírhasd a terveket.


Ezek nélkül ESETLEG valaki kiadhatja neked a kuli/robot részét a munkáinak amit te kevés pénzért megcsinálsz ő meg majd aláírja. Vagy őszintén ezt hogyan gondoltad? :)

2018. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, egyenlőre csak érdeklődöm. Amíg nem tudom milyen lehetőségeim vannak, tervezni sem tudok (mármint megvalósítást). Az eddigi diplomáimmal sem tudok itt elhelyezkedni, tudom egy építészmérnöki diplomával sem kapnék állást, mert nincsenek itt olyan ismerőseim akik bárhová is benyomnának, anélkül itt meg éhen halsz. Mert mindenkit itt valaki betett valahova, és ezek az emberek előnyt élveznek a többivel szemben. Ez a vadkelet. Én meg kalandvágyból itthon maradtam. Akkor meg úgysem számít a papír. Tanulni meg mindig is szerettem. (Nem kell, hogy értsétek, ezt csak az tudja aki szintén a vadkeleten lakik és nincsenek "jó" ismerősei.) Szóval a tudás nem az elhelyezkedéshez kell, hanem ahhoz hogy tudjak házakat tervezni, akkor is, ha a kutyának sem kellenek jelenleg a tervek. Majd halálom után talán felfedezik nagyszerű műveimet, mint ahogy más tehetségek is haltak már éhen hazánkban a történelem folyamán. Engem az alkotás maga is boldoggá tesz, ha nem látja senki, akkor is.
2018. jan. 1. 18:54
 3/3 anonim válasza:
Én Miskolcon építészkedem diplomával. Az egyetemen tanult tárgyakból kettőnek veszem hasznát: Épületszerkezettan és CAD programok, ezeknek a témáknak nézz utána ha érdekel a szakma.
2018. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!