Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulás egyetemre,...

EnvYYYY kérdése:

Tovább tanulás egyetemre, szak választás. Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetem. Tavaly érettségiztem, sajnos nem lett meg az elegendő pont, későn kezdtem el gondolkozni milyen irányba is szeretnék tovább menni, így 1 évet dolgoztam. Most szeretnék mindenképp továbbtanulni. Megpróbálom érthetően vázolni a problémát.

Gimnáziumba végeztem, nem tettem emelt szintű érettségit egy tárgyból sem. Történelem,Angol,Testnevelés mind 90% felett sikerültek. Nem érzem magam sem humán, sem reál beállítottságúnak. 370-380 pontom van, és nem tudom hova juthatnék be, olyan szakra ami érdekelhetne is (Budapest). Ami szak érdekesnek tűnik számomra, oda kevés vagyok ( nincs emelt szintű érettségim - pl.tesi-angol szakos tanár ) vagy kevés a pontom a bejutásra(TF-sportszervező) Így nagyon kevés szak maradt amit megtudnék jelölni, úgy hogy még érdekelhetne is. Nemzetközi gazdálkodás, rengeteg dolgot olvastam róla, nehéz a matek(?)stb. Nem voltam penge matekból Gimiben, de ez azért volt mert nem tartottam fontosnak a tantárgyat hiszen, de mindig kellő szorgalmam volt. Viszont vonzónak tűnik ez a szak a nyelvek miatt.

Szóval amint az írásomban is látszik, óriási káosz van a fejemben. Próbáltam nagyvonalakban bemutatni magam, hogy könnyebben lehessen válaszolni, viszont tudom hogy csak én tudom meghozni a helyes döntést. Csak szeretném látni, hogy külső szemlélők mit mondanak, melyik szak lehetne jó vagy sem. Köszönöm a válaszokat !



2018. jan. 4. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak az tart vissza a tanári pályától vagy a TF-től, hogy kevés a pontod akkor éretségizz újra 1-2 tárgyból.
2018. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sokszor eljátszottam ezzel a gondolattal is igen. A probléma ott kezdődik, hogy 20 évesen fingom sincs, mi érdekel még is. Azt tudom, hogyha valami érdekel, akkor nem kérdés a szorgalom és az órákon át tartó készülés. Nyilván tudom, hogy nem szeretnék orvos lenni vagy jogász, de ez édes kevés ahhoz, hogy érdemlegesen tudjak szakot jelölni.
2018. jan. 4. 00:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Érdekelnek a nyelvek, a sportok, kultúrák, történelem, nem ijedek meg egy kis matektól sem ( nem pénzügy.számvitel magasságokig ).
2018. jan. 4. 00:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor először tegyél le egy nyelvvizsgát, vagy egy edzői képesítést, vagy valamilyen olyan dolgot tanulj, amit a későbbiekben hasznosítani tudsz, de akár a pontbeszámításnál is. 2-3 év munkatapasztalat. Ráadásul talán közben körvonalazódik jobban, hogy mit akarsz csinálni.
2018. jan. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Angolból meg van a nyelvvizsgám középfokon.

Szeretnék egyetemre menni, viszont nem találom meg a megfelelő szakot. Az NG tetszik, és a kellő szorgalmam is megvan hozzá főleg a matek miatt, de nem szeretnék csak azért belekezdeni, hogy valahol legyek.

2018. jan. 4. 01:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok pontom összegyűlt, viszont ugyanígy nem tudtam eldönteni, hogy hová menjek, mint te, így elkezdtem egy szakot, viszont nagyon utálom. Az első félévet végigszenvedtem, most pedig ki fogok iratkozni. Végül arra jutottam, hogy tanár leszek. Nagyon ragaszkodsz Pesthez? Mert például Egerbe vagy más vidéki városba a tanári szakokra nem kell olyan sok pont
2018. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ragaszkodom, itt dolgozom, itt élek albérletben. Nem szeretnék rosszul választani, hogy a pénzem és az energiám/kedvem bánja, de szeretnék tanulni mindenképp. Azt tudom milyen irányok nem érdekelnek, viszont sajnos azt nem tudom, mi is érdekel valójában.
2018. jan. 4. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Hát nem könnyű helyzet. ELTE sportszervezés? 368 pont volt tavaly a határ
2018. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Várj ... 1 éved volt. Mért nem álltál rá egy tantárgyra (angolon kívül) és tettél le egy emelt pót érettségit.


Meg persze egy emelt angol nylevvizsga is jól jönne neked és akkor letudnád rakni az angolt is emelt szinten.


Amúgy a 2 emelt sem olyan sok, de szakja válogatja... sok helyre elég lehet.

2018. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöm sportszervezőnek tanul.

Azt mondta hogy még a tanárok is megmondták hogy ezzel a papírral semmit nem lehet kezdeni. Gondolom tesitanár lehet, de ez nem nagy karrier.

2018. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!