Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a legáltalá...

Szerintetek melyik a legáltalánosabb mérnöki vagy természettudományos BSc képzés Magyarországon, ha hosszútávra tervezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tavasszal érettségizek, és most nem tudom hová menjek továbbtanulni. Olyan képzésre szeretnék menni ami a lehető legkevésbé korlátozódik egy adott tudományterületre. Úgy képzelem el a munkámat, hogy több tudományterület együttes alkalmazása lesz a feladatom, így sokkal inkább az általános mérnöki, problémamegoldói szemlélet kialakítására törekszem mint azonnal kamatoztatható, kész tudásra. Ezalatt a matematikai alkalmazásokra gondolok leginkább, de nem olyan a gondolkozásom hogy túlzottan a matekra menjek rá, fontos nekem a gyakorlati megközelítés a képzés során is. Végső soron szeretnék magas(abb) pozícióban dolgozni, az idő nem olyan fontos tényező.

Gondolkoztam a fizikus és gépészmérnök szakokon, matekfaktra járok és elég jó vagyok programozásból amúgy (az emelt infóm 90%-os lett).

Megköszönök minden választ :)


2018. jan. 4. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tényleg elég jó vagy programozásból akkor az IT-hez képest minden más kevésbé jó lehetőségnek számít. (ez ennyire kiemelkedő jelenleg). Mondjuk a gépész sem rossz, sőt! De azért az IT jelenleg pénz, innováció meg minden szempontból az első!
2018. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, lehet hogy az IT-ben van a legtöbb pénz és hype, de úgy gondolom hogy a gépész, illetve bármilyen mérnök sokkal értékteremtőbb mint az informatikus. Mert lehet hogy mindenhol ott van az informatika, de a döntéseket, a helyzetek elemzését a képzett, intelligens szakemberek végzik és ez soha nem fog változni, csak átalakulni. Emiatt sem szeretnék annyira infos szakra menni, egyszerűen túl jelentéktelen számomra önmagában. No offense az informatikusoknak, de úgy gondolom hogy ha valaki másra is késztetést érez, akkor az a legfontosabb.
2018. jan. 4. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!