Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, van értelme...

Mit gondoltok, van értelme javítóvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Hali, ma voltam az egyik tárgyból vizsgázni és még délután megtudtam, hogy 2-es lett, amiért kissé csalódott vagyok, mert eddig karácsony előtt csak 4-5-seim voltak. Viszont azért valljuk be, maga a tárgy is eléggé nehéz volt. Jelenleg még 2 vizsgám van hátra és éppen ezért erősen gondolkodom azon, hogy az utolsó vizsga letétele után ha még marad időm, akkor menjek-e egy újabb vizsgára kijavítani legalább egy 4-re az eredményt. Mit gondoltok, van ennek értelme? Most vagyok másodéves egyetemista, pótvizsgám ugyan egyszer volt, de javító még egy sem.

2018. jan. 4. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha belefér az idődbe és van hozzá még hangulatod, menj belőle nyugodtan. Én a helyedben megvárnám, amíg lemennek a maradék vizsgáim és utána attól függően, hogy hogy érzem magam és mennyire érzem úgy, hogy képes lennék a maradék időben megtanulni és jobb jegyel végezni, elmennék.


Annyi a kockázata, hogy megbukhatsz, ami szerintem egy nem beugrós vizsgánál nem olyan hajszálon múló dolog. Vagy, szoktak olyat is csinálni, hogy az utolsó vizsgaalkalomra valami gyiloknehéz feladatsort raknak össze...

Az előnye meg annyi, hogy jobb ösztöndíjátlagod lesz, meg az önérzetednek jót tesz. Meg ha eddig nem volt 4-esnél rosszabb jegyed, van esélyed a vörösdiplomára. (legalábbis nálunk így van, hogy 4-esnél rosszabb jegy nem lehet... De van, ahol csak a törzstárgyak jegye számít, máshol csak az átlag, ezt nem tudom)

2018. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

számít az átlagod?

ha annyira nem és a tárgy is nehéz, akkor nem érdemes, örülj neki hogy meglett

ha úgy érzed, hogy ennél sokkal jobban is menne és az utolsó vizsgád után is van még erőd arra készülni, akkor megpróbálhatod

értelme igazából csak akkor van, ha nagyon fontos a jó átlag

2018. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne kockáztass (pláne, ha csúszótárgy)!

Ha kettes lett, az azt jelenti, hogy könnyedén akár meg is vághattak volna. Örülj, hogy meglett, tudod, a kettesnél van jobb, de szebb nincs:)

2018. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, az egyik fontos tárgy volt (állítólag csúszós is). Az átlag szerintem nem igazán számít (max egonövelésre meg egy kevés ösztöndíjra jó), így is legrosszabb esetben 3,8-4 között lesz majd, ami szerintem egész jó eredmény!
2018. jan. 4. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:
"állítólag csúszós" - szerintem félév elején az első dolog felmérni, hogy mi csúszó és mi nem az!
2018. jan. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!