Szerintetek van értelme felvételizni az orvosi egyetemre ezek után?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 éves vagyok, utolsó éves egyetemista.Orvosi asszisztensnek tanulok de nem vagyok elégedett.Kevésnek érzem, nem a magaménak, többre vágyom.

Nem tartom magam okosnak, nagyon sok "butább" pillanatom van, de ugyanakkor szerintem buta se vagyok, mások szerint inkább önbizalom kérdés...

Nagyon szorgalmas vagyok, küzdő tipus de azért ha az orvosi egyetem jön szóba annyira nem bizok magamban(tudom ha megpróbálnám 10/9 rosszakat mondanak rám, pl:hogy nem is vagyok okos mit akarok?pont ő akar orvos lenni?úgysem fog sikerülni stb.)

Apukám nagyon támogatna, anyagilag is és szerinte megérné.De ha belegondolok még 6 év és 28 lennék mire végzek, kicsit sok.

Szereintetek hagyjam inkább vagy próbáéjam meg?(arra is gondoltam felvételiznék nem is biztos sikerülne, de ha igen 1 év úgymond próba időre kipróbálnám...hülyeség szerintetek??)



2017. okt. 25. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az orvosi első két évéhez elsősorban szorgalom kell, különösen az anatómiához. Ha ez a szíved vágya, és támogatnak is benne, próbáld meg. Nekem 30 éves csoporttársam is volt, szintén második diplomának csinálta az orvosit, semmiről nem késel le. Pláne, ha belegondolsz, hogy itthon a 70 éves orvosokra is szükség van, annyira kevesen vagyunk.:-)
2017. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Melyik az az egyetem, amelyik orvosi asszisztensi végbizonyítványt ad ki ??

Van egy főorvos ismerősöm, aki szerint az orvosi egyetemet a legkönnyebb elvégezni, mert ahhoz nem ész, hanem csak se.. kell. Ő már csak tudja, mivel van egy vegyész nővére és egy tanár öccse és látta, hogy azoknak mit kellett év közben is tanulniuk.

2017. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is egészségügyben dolgozok és nem értem most milyen egyetemre jársz, mert az orvosi asszisztensek nem kell egyetemi végzettség.Ahhoz elég egy sima középfokú végzettség. Maga a 28 év hogy végeznél nem probléma.Egyik kolléganőm 32 évesen kezdte el.Ha jó vagy kémiából, biológiából, akkor próbáld meg, de ne egy próba évért, hanem legyen konkrét célod, hogy el is végzed.Pont az első két év az orvosin a legnehezebb, ha azt elvégzed, akkor nagy valószínűséggel ki is járod.
2017. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

"Van egy főorvos ismerősöm, aki szerint az orvosi egyetemet a legkönnyebb elvégezni, mert ahhoz nem ész, hanem csak se.. kell. Ő már csak tudja, mivel van egy vegyész nővére és egy tanár öccse és látta, hogy azoknak mit kellett év közben is tanulniuk."


LOL. Valamennyi egyetemet kétféle ember tudja úgymond "könnyen" elvégezni: akinek vagy esze van és könnyen tanul, vagy természetéből adódóan szorgalmas.:-) Az más kérdés, hogy az irgalmatlan mennyiségű anyagot később, a gyakorlatban mennyire tudja szintetizálni.

2017. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én is orvosis vagyok, ugyanúgy nem értesültem róla, hogy lenne orvosi asszisztens diploma, ami abból a szempontból jó hír (mármint, hogy ha mondjuk OKJ-ra jársz, nem pedig egyetemre), hogy nem fogytak el az állami féléveid, és nem kell milliókat fizetned a képzésed végén. Amúgy ide tényleg nem okosnak kell lenni, hanem szorgalmasnak. Sok emberrel, ha leülsz beszélgetni, egyszerűek, mint a faék, még csak orvosláson belül sem hallottak olyasmiről, ami nem volt tananyag, de teljesen okésan teljesítenek, mert van szorgalmuk leülni és magolni. Na meg tök intelligens embereken látod, hogy szenvednek a magolással, mert eddig megúszták a sulit nélküle. Az a fontos, hogy ne tartsd az orvosit ennyire nagynak és elérhetetlennek. Nem nehéz bekerülni, és inkább szorgalom kell az előrehaladáshoz, mint gógyi. Ugyanúgy, mindenféle korosztályból vannak itt. Két csoporttársam is élből idősebb nálad, és ez csak egy tizenöt emberes minta egy 200+-os karról. Ha támogatnának, szerintem fuss neki, de tényleg ne úgy, hogy majd egy évre kipróbálod, mert ez kipróbálásra nem nagyon alkalmas, mert komoly befektetett munkát igényel, nos, ezt nyilván nem fogod belefektetni, ha csak "kipróbálod". Külső szemlélőként nézve, amit csinálunk, az borzalmas és embertelen és biztosan ideggyilkos, úgyhogy, ha a külső szemlélő szerepébe helyezed magadat, te se leszel sikeres. Ha be tudsz kerülni, valószínűleg el is tudod majd végezni, ha belefekteted az energiát. Szóval hajrá. :)
2017. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azoknak akik nem tudtak róla, hogy milyen egyetem is ez, elküldtem.

2017. okt. 25. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!