Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali oktatás mellett lehet...

Bebe2345 kérdése:

Nappali oktatás mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne hogy inkább érdemes-e? nem megy-e a tanulás rovására? Most fogok érettségizni és Budapestre szeretnék menni továbbtanulni,albérletben szeretnék lakni,ami ugye nem egy olcsó mulatság,a szüleim pedig csak minimális összeggel tudnénak támogatni. Óvodapedagógus szakra szeretnék menni. Melyik egyetemet ajánljátok ott,illetve ezen szak mellett tudnék e munkát vállalni,akár csak alkamit is,hogy el tudjam magam látni? Vagy inkább menjek levelezőre és amellett főállásban dolgozzak valahol? Melyik lenne a jobb?

2018. jan. 4. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én végig dolgoztam a nappali mellett, nyelvsuliban és magánban adtam nyelvórákat. Mindenképp olyasmit érdemes csinálni, ahol te diktálhatod az iramot, azaz nincs egy munkáltatód, aki heti 20-30-40 órában ugráltat, hanem ha heti két szabad órád van, akkor annyit vállalsz, ha heti 15, akkor meg annyit. Esetedben ilyen lehet a bébiszitterkedés.
2018. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod :)
2018. jan. 4. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az első félévre nem vállalnák munkát (szóval noha alapvetően én sem szeretem a kolit, az első félévre inkább koliba mennék). Először érdemes belerázódni az egyetembe, felmérni az elvárásokat stb. Én az első év után kezdtem dolgozni, nekem kb. heti 20 óra fért bele, de ez szak- és emberfüggő. Tényleg az a jó, ha rugalmasan dolgozhatsz, legalább szemeszterenként megmondhatod, hogy abban a félévben mikor tudsz menni.
2018. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!