Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni ha...

Hova menjek továbbtanulni ha nincs pénzünk iskolára és kollégiumra?

Figyelt kérdés

Szüleim folyton azzal nyaggatnak, hogy menjek el valami rendőri képzésre, mert sokat keresnék vele még úgy is hogy csak képzés. De nem értik meg hogy fizikailag se vagyok rátermett és egyáltalán nem érdekel a dolog. Ami engem érdekel az a grafika és a fotográfia. Viszont nincs pénzünk iskolára és kollégiumra se. OKJ-re meg azt mondták hogy kitörölhetem vele a seggem. De ezt a képzést semmiképpen sem szeretném, mert nem érdekel a dolog és csak nyűglődés lenne belőle.

El kellene döntenem hó végéig hogy hova megyek, de tanácstalan vagyok. Nógrád megye közelében nincs valami ingyenes grafikus képzés?


17/L



2018. jan. 6. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy ami téged érdekel, az amúgy sem egy olcsó móka. Neked kell megvásárolnod a számítógépes programokat, az eszközöket, mindent, ami elég drága. Szóval ha ingyenes is a képzés, és otthonról tudsz járni, akkor is valószínű, hogy megterheli a pénztárcátokat. Esetleg érdemes lenne számításba venned azt a lehetőséget, hogy dolgozz iskola mellett, vagy eleve kihagyj egy-két évet és addig pénzt gyűjts.
2018. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz hogy kihagyok 1 évet. Bár nem tudom hogy csak érettségivel hova vennének fel.
2018. jan. 6. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:

na végül a munka is ki van lőve

szüleim nem engedik

2018. jan. 6. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A te életed, ne hagyd, hogy a szüleid mondják meg, hogy mit szeretnél. Elvégezhetsz egy olyan szakot, ami nem érdekel téged és utálni fogod, de semmi értelme, mert utána nem fogsz benne dolgozni vagy szenvedni fogsz. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy mit csinálnál 40 évig és az alapján döntsd el, hogy mi szeretnél lenni. Ha dolgozni szeretnél egy évet, akkor dolgozz, hosszútávon jobban jársz vele. Nyugodtan mutasd meg a hozzászólást a szüleidnek is, nem az ő tulajdonuk vagy, hanem egy önálló ember, aki el tudja dönteni, hogy mit szeretne tenni az életben.
2018. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha látják a szüleid, hogy nagyon nincs más irány , mint a grafika, szóval addig állsz ellen nekik, akkor beadják a derekukat, hogy legyen legalább akkor OKJ-d. De amúgy nekem van ilyen grafikus végzettségem, de még nem keresgéltem állást azirányban. Az hétvégi, szombat-vasárnapi képzés volt. Mellette a legtöbben dolgoztak a csoportból akik még jártak. Ja és az első okj ingyenes, de nemtom, hogy van-e , ahol ingyenesen nem indítanak ilyet. Amúgy elvileg ott is volt, ahova én jártam, de akkor 1 szakmát lehetett ingyen még, úgyhogy meg se kérdeztem, hogy ez hogy van. Mindenképpen menj arra, amerrefelé a szíved húz, azzal mindenképpen fogsz tudni boldogulni, vagy ha mást nem, akkor is mindenképpen lesz majd, ahova fogsz tudni kapaszkodni, mert az életutadat, sorsutadat fogod úgy járni. Előbb-utóbb úgyis visszatalálsz oda, afelé a szakma felé, amerre a szíved húz, de le lehet irkálni még közben ilyen nagy kerülőíveket, hurkokat, de utána úgyis ugyanott lyukadsz ki. Szóval az a jó irány, amit a szíved súg, és úgyis minden bekövetkezik, ami el van rendelve, max később. De iskola után újra visszarázódni több év kihagyással meg amúgy kellemetlen. Egyébként ilyen nincs , hogy a szüleid nem engedik; ha nem iratkozol be sehová, és eléjük állsz, hogy te dolgozni szeretnél, nem tudnak talán mit tenni. Ha esetleg azt mondják, hogy addig fognak ott fölötted állni, amíg nem regisztrálsz , és nem adod be a jelentkezésedet egyetemre, akkor ő bajuk. Mert te nem vagy köteles megadni hogy hogyan lépsz be, és akkor így regizni se tudnak a te nevedben talán szerintem. Vagy lehet, hogy de, de légy résen, és ne hagyd nekik! Csak olyanba vágj bele, ami érdekel is, mert különben csak nyűglődés lesz. Van, hogy valami annak se megy, aki akarja csinálni, akkor akit még nem is érdekel, és nincs is motivációja hozzá valamihez? Tehát azt meg fölösleges, és roppantul idegölő erőltetni, nem lesz neked tőle jobb, ha közben beleroppansz idegileg. Azzal pont, hogy hátráltatnának a szüleid. A te életedről nehogy már ők döntsenek, vannak döntések, irányok, amiket neked kell eldönteni az életben, és max kikérheted a véleményüket, de arra menj, abba az irányba indulj el, ami neked tetszik. Ne ess abba a hibába, mint pl itt volt valaki, aki óvónő, cukrász, vagy recepciós akart lenni, és a rokonok telebeszélték a fejét azzal, hogy gazdasági diploma nélkül ő nem ér semmit; és már megcsinált egy gazdasági szakot szülői, családi nyomásra, és még akart ezen felül, ezek után egy másik gazdasági-jellegű egyetemi szakot csinálni. És mások hatására, mert félt a rokonok haragjától, ezért elszúrt egy csomó évet az életéből, mert olyan szakot végzett el, ami nem is érdekelte. Szóval én gondolom, hogy kínkeserves munka lehetett, és még azt akarta turbózni. Hogy mégjobban elfogadják, értékeljék őt a szülei, a családja. Ilyen típusú embernek pl kínszenvedés lehet tényleg egy gazdasági szakot végigtolni, mint az az emberke volt. És akkor írtam neki, hogy most már húzza ki a listájáról a szüleit, és most már végre önmaga is legyen fontos a saját életében. Ne csak másoknak ugráljon. A saját élete, róla kéne szóljon. Ne hagyd, hogy elvigyenek valami kínlódós, küszködős irányba. Ne hagyd magad lebeszélni az álmaidról, vagy rábeszélni magadat valami tök más irányra, aminek semmi köze hozzád. És totál távol áll.
2018. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2018. jan. 7. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nem ellentmondani akarok mindenkinek, de azért egy kicsit árnyalnám a képet, mert ugyan nem vagy a szülők tulajdona, de 17 évesen még felnőtt sem vagy. 18 éves korodig semmilyen hivatalos döntést nem hozhatsz az ő engedélyük nélkül és ha otthon laksz velük, akkor utána is hallgathatod, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, azt csinálod, amit mondok". ha pedig szembe szállsz a szükőkkel, akkor lehet, hogy életed végéig megromlik velük a kapcsolatod. ráadásul, ha a saját utadat járva még sikert sem érsz el, akkor életed végéig hallgathatod, hogy "bezzeg mi megmondtuk" szóval a lázadással csak módjával és okosan érdemes élni!


ezen kívül a szüleid lehet, hogy sokkal többet és jobban látnak a világból, mint te, szóval érdemes minimum meghallgatni és odafigyelni a véleményükre, még akkor is, ha nem értesz egyet velük és nem biztos, hogy mindenben nekik van igazuk. és még ha arra jutsz is, hogy nem az általuk kijelölt utat járod, akkor is érdemes ezt valahogy úgy előadni nekik, hogy azért ne legyen belőle túl nagy harag, mert egyáltalán nem biztos, hogy megéri.

ugyanakkor persze az sem jó, ha rád erőltetnek valami olyat, amit te nagyon nem szeretnél csinálni. ezért érdemes valahogy megtalálni a kompromisszumot, amit ők is el tudnak fogadni és te is megkaphatod, amit szeretnél. ha elkezded csinálni, amit ők akarnak és menet közben váltasz, azt lehet, hogy könnyebben elfogadják, mert legalább megpróbáltad. ha menet közben derül ki, hogy tényleg nem neked való (netán erről mások győzik meg őket, pl a jegyeid) az lehet hogy meggyőzőbb, mintha csak neked nem tetszik.


a rendőri pálya sem könnyű és szerintem azért halálra keresni sem tudja magát egy rendőr, de lehetnek előnyei is. ha belemész az alapképzésbe, abból bajod biztosan nem lehet. tuti, hogy tanulsz egy csomó hasznos dolgot, ami később jól jöhet akkor is, ha nem rendőrként akarsz majd dolgozni és kapcsolatokat is építhetsz, amik fene tudja, mikor és miben jönnek még jól később. ráadásul ezzel a szüleid elvárásainak is eleget tehetsz és megnyugtatod őket.

többek közt ha belevágsz a rendőri képzésbe, azzal önmagában is megnőhetnek az elhelyezkedési esélyeid, mert utána még utcára lehet h nem küldenek ki, de egy csomó helyre lehet, h felvennének már irodai munkára, stb. mellette csinálhatsz egy biztonsági őr képzést is, amivel mégjobbak az elhelyezkedési lehetőségeid, és biztonsági őrként lényegesen könnyebben kapsz munkát egy csomó helyen, mintha csak érettségid van. sőt sok helyen a biztonsági munka közben is tanulhatsz, illetve kapcsolatokat is lehet építeni, mert biztonsági őr sem csak gyártelepeket őriz, hanem boltokban, irodaházakban, portákon, bárhol kelhet és onnan találhatsz újabb, jobb munkákat is, sőt biztonsági őrként akár még az is lehet, hogy munkaidőben is tudsz tanulni bármi mást (míg más őrök csak tévét néznek, vagy alszanak), hogy minél hamarabb pályát válthass és azt csinálhasd, amit tényleg szeretnél. nem utolsó sorban kiképzett rendőrként biztosan meggyőzőbben állíthatod majd a szüleidnek, hogy nem ez a te utad, hiszen már nem csak kívülről látod a dolgokat, hanem belülről.

ha még nem beszélsz nyelveket, akkor mindenképpen azt kérd a szüleidtől, hogy oké, elmész rendőr suliba, de mellette hadd tanulj nyelveket, mert nyelvtudással rendőrként is, meg bármilyen más területen is sokkal jobbak a lehetőségeid, mint nyelvtudás nélkül. ha már beszélsz valamilyen nyelvet valamennyire, akkor vagy azt a nyelvet fejleszd magasabb szintre, vagy tanulj meg egy másik nyelvet, mert két nyelvvel mégtöbb a lehetőséged, mint másoknak. pláne a közigazgatásban, ahol jár nyelvpótlék. viszont ha beszélsz nyelveket, akkor sokkal könnyebben tudsz újabb dolgokat megtanulni akár a netről is, mert grafika témában is sokkal több forrásanyagot találhatsz, mint magyar nyelven.


a grafikus pálya szép és érdekes, de ma már minden második ember foglalkozik grafikával, akinek van egy számítógépe, főleg, ha még fotózik is. tele van a világ önjelölt és önmagát képző grafikusokkal és ezen egy szakképesítés önmagában nem sokat változtat, még csak az sem garantált, hogy többet, vagy jobban megtanítanak egy tanfolyamon, mint amit kellő lelkesedéssel, érdeklődéssel és kitartással otthon, magadtól meg tudsz tanulni.

ha érdekel a grafika, akkor kezdd el tanulni. ha a szüleid nem engedik, hogy iskolában tanuld, akkor menj el a könyvtárba és vegyél ki egy grafikáról szóló könyvet (szinte ingyen), tölts le ilyet a netről (nem annyira legálisan), tölts le egy ingyenes graifkai programot (GIMP), vagy illegálisan egy fizetőset (PhotoShoop, Corel Draw, stb) és keress hozzájuk a neten tananyagokat, cikkeket, videókat, amikből megtanulhatod a használatukat. lehet, hogy nem fogsz így mindent megtanulni, de elég sok mindent meg lehet tanulni és mindenképp jó alap lehet, ha később végül csak eljutsz egy tanfolyamra, vagy olyan állásba, ahol már csak továbbfejlesztened kell ezt a tudásodat. ráadásul, ha a szüleid menet közben látják, hogy mennyire lelkes vagy és eredményeket is elérsz, akkor lehet, hogy egy idő után elkezdik támogatni, hogy ha már jól megy, akkor tényleg érdemes ezzel foglalkoznod.

nem lehetetlen grafikus állást találni, de nem is könnyű és pláne megélni nagyon nehéz belőle, amihez önmagában a grafikai tudás nem elég, szóval nem annyiból áll a grafikus karrier, hogy elvégzed a sulit és máris lesz munkád. a legtöbb grafikus szabadúszó, saját vállalkozást kell csinálnod és ügyfeleket, munkát felhajtani hozzá, ami egyre nehezebb, hiszen tömegével állnak sorba a lelkes és olcsó jelentkezők. ugyanez a helyzet a grafikus állásokkal is, egyre kevésbé akarják megfizetni a grafikusokat, mert tömegével állnak sorba a bármikor olcsón felvehető jelentkezők. persze ez csak egy bizonyos szintig igaz, ha baromi jó valaki a területén, annak nem lesz gondja az elhelyezkedéssel grafikusként. viszont ahhoz, hogy annyira jó legyél, hogy ne tudjanak bármikor bárki mással helyettesíteni, ahhoz nagyon rögös és nehéz tanulási folyamaton kell túljutnod és nem biztos, hogy ez mindenkinek megéri, mert ugyanazt az energiát más területre befektetve sokkal jobban is lehetne hasznosítani.

szerintem az összes ilyen kreatív szakmára igaz, hogy a grafikát, fotózást, stb. érdemesebb ma úgy csinálni, hogy nem erre teszed fel az életed és csak ezt tanulod, mert nagyon kétesélyes, hogy meg tudsz-e majd élni belőle, vagy sem. szerintem érdemesebb olyasmit tanulni, ami lehet, hogy kevésbé tetszik neked, de nagyobb rá a kereslet és jobb esélyeket ad a megélhetésre. (leginkább informatika, gazdasági területke, könyvelés, pénzügy, stb. ilyenek, de akár kereskedelem, közigazgatás is ilyenek lehetnek). mellette, ha már van egy biztos megélhetésed, sokkal könnyebben lehet olyasmit tanulni, ami téged érdekel és ha egy biztos megélhetés mellett csinálod, amit szeretsz, akkor sokkal jobb lehetőségeid vannak rá, hogy ne kelljen bármit bármilyen áron elvállalnod, így a munka mellett felhozhatod a hobbidat olyan szintre, hogy egy nap már meg is élhess belőle és kiváltsa a főállásodat. ha még nem vagy elég jó hozzá, hogy megélj belőle, akkor tanulhatod tovább a megélhetést biztosító főállásod mellett (amit nem kell szeretned, elég ha megélsz belőle), illetve ha kiderül, hogy az a terület mégsem érdekel téged, vagy tényleg nem lehet belőle megérni, akármit teszel is, akkor nem egy derékbatört karrierrel kell belátnod, hogy az álmaid nem válhatnak valóra, hanem van egy megélhetésed, ami mellett keresgélhetsz magadnak más álmokat...


szerintem a családi béke érdekében fogadd el a szüleid javaslatát és azt harcold ki, hogy segítsenek benne, hogy mellette tanulhass mást is és ha az általuk kitalált munka mellett más területen is sikerül olyan szintre jutnod, hogy abból is meg tudnál élni, akkor válthatsz, addig pedig megnyugodhatnak, hogy nem csak álmodozol, hanem dolgozol érte, hogy valóra váltsd az álmaidat.

2018. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi után menj el külföldre dolgozni. Összeszeded magad, megtanulod a nyelvet, illetve csináld azt, amit szeretnél. Ott annyit félre tudsz tenni, hogy önerőből elkezdj egy sulit vagy megveszed a felszereléseket hozzá.

Gennyesre nem keresed magad a rendőrségnél, 140 a kezdő fizetés, ráadásul ott is kell koleszt fizetni, ha meg elvezényelnek másik városba, ott is kell szállót fizetni, ha meg az nincs, akkor albérletet. Nem jársz jobban.

2018. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!