Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a magyart, a történelmet és a biológiát. Most fogok gimnáziumot választani, és a suli, ahova szeretnék jelentkezni, ott tagozatok vannak, pl: magyar-töri, biosz-kémia, matek-infó, angol-infó. Én eddig fogorvos szerettem volna lenni, szóval a biosz-kémiára mentem volna, utána pedig a SE-FOK-ra. A másik ami érdekel még az a jog (azon belül közjegyző, de ez kihalásos alapon működik, ügyvédekkel pedig dunát lehetne rekeszteni), valamint a rendészet. Tanácstalan vagyok, hogy mit válasszak. Szerintetek?Kémiából már nem vagyok annyira jó mint bioszból. Magyarból és töriből jó vagyok. Az orvosi érdekel, de nem feltétlenül fogorvos, szívesen lennék gyermek háziorvos, bár az hosszabb képzés, mint a fogorvosi, mivel a fogorvosi képzés egy önálló karrá nőtte ki magát és évekkel rövidebb. Jogra is mennék, érdekel a jog, de azt olvastam hogy ez kihalásos alapon működik, és nekem nincs közjegyző ismerősöm, de olyan ismerősöm sincs, akinek lenne ilyen ismerőse. Ha az orvosi nem jön össze, és jogra mennék, akkor el tudnék valahol helyezkedni, 200.000 Ft fölötti nettó fizetéssel?
2018. jan. 4. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a biosz-kémiára szavazok. Ezek nem csak az orvosira és a fogorvosira jók, hanem például a gyógyszerész szakhoz is. De ha netán szülésznő vagy védőnő akarsz lenni, akkor is hasznosak. (Persze, ha lány vagy.) Ha középsuliban kiderül, hogy mégsem megy annyira ez a két tárgy, akkor gáz van. Persze attól, hogy biológia-kémia tagozatos vagy, még nyomathatod a magyart, és a törit is.
2018. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amúgy 13 éves fiú vagyok. Még érdekel a kommunikáció- és médiatudomány, erről tudna valaki írni részletesen. Ha ezt választom, akkor lehetek pl újságíró, és még? Újságíró meg tud élni?
2018. jan. 4. 21:20
 3/3 FulopHella ***** válasza:
Eléggé úgy tűnik, hogy nem tudod mit akarsz én a helyedben nem szakosodnék még egyenlőre, lehet, hogy később még megbánod aztán válthatsz iskolát a biosz-kémia és a magyar-történelem olyan távol áll egymástól, hogyha az egyikre nagyon rágyúrsz és a másik érdekel aztán mégis szakosodott gimnázumban nem nagyon tudsz majd váltani. Mert ezeken a helyeken a másik fajta tantárgy "csoportot" elhanyagolják és rengeteget kéne majd mellé tanulnod! Sok sikert!
2018. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!