Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetika vagy kereskedelem...

Dietetika vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a Biomarketing. Az a tervem, hogy elvégzem a SOTE ETK dietetika szakot, makd a maradék 2 államilag finnanszírozott évemben elvégzem a BGE FMÁ kereskedelem és marketinget. Ilyen módon kombinálható a lét terület? Vagy érdemesebb bachelor diplomát szerezni elõször Kermark-al és utána valamilyen úton-módon bio irányba keresgélni? Mindenképp ez a területe érdekel a marketingnek, ezen nõttem fel, ez a hobbim több éve. Melyik a reálisabb út? Annyit még hozzátennék, hogy bioszból emelteztem, így ha a másikkal kezdeném, új tárgyból kéne emelteznem. Nagyon örülnék ha valaki tudna tanácsot adni.
2018. jan. 9. 11:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A BGE FNÁ egy felsõoktatási szakképzést ad. Egy oklevél, több, mint OKJ, de kevesebb, mint diploma. Azért hangzik jól, mert nem kéne fizetnem érte, plusz csak 351 a ponthatár, ami új emelt nélkül is megvan.
2018. jan. 9. 11:13
 2/18 anonim ***** válasza:
Felesleges a marketinghez dietetika szakot elvégezni. Szakképzés helyett alapszakra jelentezz és utána tanulhatsz hozzá. Nem igazán van itthon ilyen, hogy biomarketing, nem tudom honnan szedted.
2018. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De engem nagyon érdekel a táplálkozás, életmód. Viszont az üzlet is. Dietetikával nem tudnám máshogy kombinálni. Biomarketing egyébként Németországban pl elég népszerū. De ha itthon is maradok, ezzel a diplomával és szakképesítéssel nem lehetne különbözõ bio cégekhez csatlakozni? Akár, mint promoter. Hitelesebb, ha egy marketinges ért is az adott témához, nem?
2018. jan. 9. 11:58
 4/18 A kérdező kommentje:
Vagy megfelelõ kapcsolatrendszerrel és háttérrel valami vállalkozáshoz csatlakozni/ vállalkozást indítani.
2018. jan. 9. 11:59
 5/18 anonim ***** válasza:
Élelmiszermérnök kereskedelmi szakiránnyal?
2018. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Élelmiszermérnöki diploma tényleg többet érne? Dietetika a SOTE-n van, és a ponthatár is jóval magasabb. Plusz nekem a fizika, matek nagyon magas szintet nem hiszem, hogy menne.
2018. jan. 9. 12:27
 7/18 anonim ***** válasza:
Marketingesnek nem kell értenie a táplálkozáshoz meg hasonlóhoz. Megmondja a cég hogy itt ez a bogyó meg milyen üzenettel akarják eladni és akkor találd ki hozzá a marketinget. Ehhez nem kell dietetikus végzettség. Ha meg saját vállalkozást akarsz pl életmód tanácsadóként ahhoz meg nem kell külön papír, mert simán netről megtanulhatod hogyan promózd a saját céged. De konkrétan dietetikus meg kermar papír együtt felesleges, bio cégnél se kérik a marketingestől, hogy legyen ilyen mély tudása a táplálkozásról. Promóter meg konkrétan kap egy listát hogy ezt ismételd el a vevőknek meg tanítanak pár trükköt hogyan tukmáld a terméket.
2018. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A kapcsolatok miatt is gondoltam, hogy hasznos lenne ha rádobnám azt a 2 évet kermarkot. Gondolkodom az életmód tanácsadó továbbképzésen is dietetika után, de a marketinggel legalabb lenne közgáz végzettségem is. Eleve érdekel is, plusz tudom, hogy egy szimpla dietetika diploma kevesebb munkalehetõséget jelent (plusz nem a közétkeztetés érdekel, hanem az életmód, ‘wellness’ iránya a dietetikának)
2018. jan. 9. 12:37
 9/18 A kérdező kommentje:
Lényeg, hogy a saját irányom kiépítése elõtt több helyen tudnék szakmai tapasztalatot szerezni, gyakornokoskodni
2018. jan. 9. 12:39
 10/18 A kérdező kommentje:
Esetleg dietetika Bsc + elelmiszermernok Msc?
2018. jan. 9. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!