Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetika vagy kereskedelem...

Dietetika vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a Biomarketing. Az a tervem, hogy elvégzem a SOTE ETK dietetika szakot, makd a maradék 2 államilag finnanszírozott évemben elvégzem a BGE FMÁ kereskedelem és marketinget. Ilyen módon kombinálható a lét terület? Vagy érdemesebb bachelor diplomát szerezni elõször Kermark-al és utána valamilyen úton-módon bio irányba keresgélni? Mindenképp ez a területe érdekel a marketingnek, ezen nõttem fel, ez a hobbim több éve. Melyik a reálisabb út? Annyit még hozzátennék, hogy bioszból emelteztem, így ha a másikkal kezdeném, új tárgyból kéne emelteznem. Nagyon örülnék ha valaki tudna tanácsot adni.
2018. jan. 9. 11:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Fordítva lehet (élelmiszermérnökről lehet táplálkozástudomány mesterre menni, viszont dietetikáról élelmiszermérnök MSc-re kizárt).


Viszont élelmiszerménökin megismerheted magát az alapanyagokat, amiből a termékek készülnek. Szerintem jobban belelátsz majd, mintha csak ilyen-olyan közétkeztetési étrendeket irogatnál :)

2018. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Egy dietetikussal beszéltem nemrég és õ mesélte, hogy néhány évfolyamtársa dietetika után élelmiszermérnök Msc-t csinált. Csak ahhoz különbözetit kell tenni. Sajnos az élelmiszermérnöki legközelebb Gödöllõn van, es a Szent István egyetem diplomája nemtudom külföldön elfogadott-e. De persze azért gondolkodom rajta, csakhát annyira tetszenek a dietetika tárgyai :) (másik sajnos nem igazán, de legalabb megismerném a termékeket)
2018. jan. 9. 22:31
 13/18 anonim ***** válasza:

Pesten van az élelmiszermérnök képzés a Budai Campuson.

Hát nem tudom milyen különbözetit kellett csinálnia, mert kb esélytelen, hogy dietetikáról valaki élelmiszerménök MSc-t csináljon.0 kémia,fizika,matek van a SOTE-n, szóval 100%, hogy nem vesznek fel.


Amúgy a táplálkozástudomány MSc a SZIE Élelmiszertudományi karának és a SOTEnak a közös képzése. Sokat járnak át SOTE-ról ide ;)

2018. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azért a 0 kémia, fizika állítás nagyon nem igaz. Kémia az egyik buktatója a szakmak plusz biofizika is van stb. De nem ez a lényeg:) Elhelyezkedés szempontjából ugyanaz a dietetika Bsc + elelmiszermérnök Msc, mint fordítva élelmiszermérnök Msc + tápl.tud. Msc?
2018. jan. 9. 23:24
 15/18 A kérdező kommentje:
*élelm.m Bsc + tápl.t Msc
2018. jan. 9. 23:25
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát ha dietetikáról össze tudsz szedni 60 kreditet az alábbi tárgyakból, hogy egyáltalán jelentkezhess, hanyatt vágom magam:


A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:


Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: az élelmiszermérnöki alapképzési szak.


Továbbá: az agrár képzési területről a mezőgazdasági mérnöki, a környezetgazdálkodási agrármérnöki, a mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki, műszaki képzési területről a biomérnöki, a vegyészmérnöki és a környezetmérnöki alapképzési szak, valamint azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad. E szakok esetében a belépéshez szükséges minimális kreditek száma 80 kredit az alábbi területekről:


természettudományos ismeretek legalább 30 kredit (ezen belül matematika, informatika, fizika ismeretekből legalább 10 kredit, kémia és biológia ismeretekből legalább 10 kredit, mikrobiológia és biokémia ismeretekből legalább 10 kredit);


gazdaság- és társadalomtudományi ismeretek legalább 10 kredit;


szakmai ismeretek legalább 40 kredit (biokémia, élelmiszerkémia, fizikai kémia, analitika, minőség és biztonság, műszaki ismeretek, élelmiszertechnológiai ismeretek, alapanyag-ismeret).


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató korábbi tanulmányai alapján legalább 60 kredittel rendelkezzen. A hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.


Gondolom a géptan,mikrobiosz,analitikai kémia,fizikai kémia, élelmiszeripari műveletek nem igazán van dietetikán..


Forrás: [link]

2018. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Élelmiszerkémia is van pl és még lehet több is, nem vagyok egyelõre tisztában a pontos tárgyakkal. Az élelmiszerbiztonság és minõség mérnöki karán ha jól láttam még fel is van sorolva a dietetika, mint elfogadható szak. Igazából úgy állok hozzá, hogy ha több embernek sikerült, akkor nekem is menni fog :) Legfejlebb kellõ szorgalommal
2018. jan. 9. 23:47
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen egyébként a segítséget! Holnap reggel biztonság kedvéért felhívom az egyetemet és megérdeklõdöm. Úgyis mindkét szakot megjelölöm, ha dietetika nem jönne össze, marad az élelm.mérnök. Oda jóval alacsonyabb a ponthatár
2018. jan. 9. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!