Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi motivál valakit, hogy...

Mi motivál valakit, hogy Pszichológiával foglalkozzon?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon,hogy szeretek az embereknek tanácsokat osztani,hogy mit kezdjenek magukkal valamint elég sok cikket és könyvet is olvastam a témával kapcsolatban.Persze az egész ironikus oldala,hogy nekem meg se fordult a fejembe hogy ilyesmivel foglalkozzak,de attól még elég jól megy a dolog nekem.A dolog azután kezdett érdekelni hogy kisgyerek koromban eléggé antiszociális egyéniség voltam,ezért nem voltak barátaim,de a jó oldala ennek az volt,hogy bőven volt időm az emberek reakciójával foglalkozni így elég magas szintre kerültem ahhoz képest,hogy onnan indultam,hogy az érzelmeket nem is értettem.De hogy ezt is csináljam az számomra elég meredeknek tűnik és ezért sem értem azokat akik 4-5 évet ilyennel töltenek

2018. jan. 9. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokan az emberi lélek bonyolultságába szeretnének belelátni. Ismert dolog, hogy az emberek alapvetően a saját szemszögükből látják a világot és ez a gyakorlatban konfliktusokhoz, megoldhatatlannak tűnő élethelyzetekhez vezet. A pszichológus megpróbálja felderíteni azokat a személyiségvonásokat, amelyek a páciens megoldhatatlannak tűnő szubjektív problémának megoldásához vezethet.
2018. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus nem ad tanácsokat.
2018. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem a segíteni akarás motivált és a megfoghatatlan megragadása.:) Mosz, hogy van valamennyi jártasságom benne, kicsit egzaktabb dolgok is mozgatnak, bizonyos kutatási kérdések, kivitelezési lehetőségek, nagyon nagy késztetés számomra az, hogy valamire tudjam a választ, vagy valamit meg tudjak oldani. Én nem terapeuta leszek ugyan, de a terapeutákhoz hasonlóan Sherlocknak érzem magam, valahányszor a mások által elmondottak alapján összeáll egy kép a problémáról és a működésükről. :)


Úgy vágtam neki először, hogy a magam dolgaira kerestem a választ, magamat akartam megérteni és azt, miért és hogyan vagyok képes bizonyos dolgokra (és hogyan lehetnék képes többre). Én kutató alkat vagyok, nem annyira segítő, közvetetten segítek majd.:) Viszont elengedhetetlen a segíteni akarás és az empátia így is, elvégre is, amíg nem tudsz kicsit a magad világától elvonatkoztatni és a másikra hagyatkozni, nem fogod tudni megérteni sem. Márpedig akár kutatsz, akár kezelsz, mindig az ember lesz a fő munkaeszköz.:) Tanácsot direkt módon ugyan nem adhatsz, csak terelgetheted az illetőt a saját maga által jónak tartott döntések meghozatalára a megfelelő kérdésekkel és logikai kapcsolatokra való rávilágítással, ehhez is át kell látnod a helyzetet és azt is, hogy ő, mint egy teljesen más ember, hogy vesz részt ebben a helyzetben.


Számomra ez baromi izgalmas, imádom, hogy minden mindennel összefügg és minden egy újabb kaput nyit a megoldásra. :) Lehet, hogy megszólnak érte páran, de én nem a tipikus jótevő szerepért szeretem ezt a szakmát. Valaki majd azt a feladatkört is ellátja, nekem a felderítés áll a szívemhez közel.:)

2018. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben csak az a vicces, hogy a pszichológus soha nem oszt tanácsokat, nem mondja meg senkinek, hogy mit csináljon, mit kezdjen magával. Ez egy szuper képesség, biztosan nagyon szeretnek az emberek hozzád fordulni tanácsért, de ez egy bölcs baráti tulajdonság, nem sok köze van a pszichológiához.

Amúgy nem 4-5 év, inkább 8-10 év a tanulás. És mint írtam, a pszichológusnak nem ez a dolga, és sokféle pszichológus létezik, rengeteg terület, különböző kompetenciák, különböző munkakörök és feladatok, így mindenkinek egész más motivációja lehet. A segítő szakmákban azért elég gyakori, hogy az ember azért választja a szakmát, mert "segíteni akar", "emberekkel akar foglalkozni", "társadalmi felelősségvállalás", "valami nagyobb dolog részese akar lenni", "meg akarja érteni az embereket", "kutatni akar".

2018. jan. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!