Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi másik tantárgyból...

Érettségi másik tantárgyból mint ami kötelező?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy nekem mentességem van, így nem kell nyelvből érettségiznem és egy másik tárgyat kell helyette választanom, ami nálam az informatika. Viszont nem tudom, hogy hol kell ezt hivatalosan kérelmezni. Van róla nevelésitanácsadós papirom, de hol kell igényelni, intézni? Előre is köszönöm

2018. jan. 10. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban az igazgatóhelyettesnél kellett jelezni az érettségis dolgokat. De ha megkérdezed az ofődet, neki szerintem tudnia kell, mi ennek a menete:)
2018. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta: “intézzem el”.
2018. jan. 10. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:

A nevtanos papírodnak meg kell lennie év eleje óta, és kell legyen egy olyan igazgatói határozatod, hogy az idegen nyelv értékelése alól a tanév során mentesítést kapsz. Ez megvan?


Ha igen, akkor be kell adni még egy kérvényt az érettségi jelentkezéssel egyidejűleg, hogy erre a határozatra hivatkozva kéred a mentesítést a nyelvi érettségi alól, és egyszerűen az informatikát kell bejelölni helyette. Az igazgatónak határozatban kell döntenie a mentességről, ezt febr. 15-éig meg kell tennie.

2018. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 10. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!