Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég érettségi évében napi 6...

Elég érettségi évében napi 6 órát aludni?

Figyelt kérdés
Emelt kémia és bioszt teszek, de intenzivebben kell készülnöm, mert nem állok a helyzet magaslatán. Mi lesz így velem? Mindjárt itt az érettségi. :(

2018. jan. 10. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne fossál.:) Másodszor, oldd meg szépen az eddigi érettségiket, vannak fenn emeltből is tudtommal tételcímek, nézd át a hozzájuk tartozó anyagot. Rágd át magad a tankönyveiden, ha nagyon tervező típus vagy és az megnyugtat, beírhatod a naptáradba, hogy melyik nap mivel foglalkozol, mit oldasz meg és mennyit haladsz oldalszám vagy fejezet alapján. Ez meg fog nyugtatni, mert látni fogod, hogy simán beleférsz kétnaponta pár óra tanulással az idődbe.

A mindjárt pedig nem annyira mindjárt. :P az még 5 hónap, majdnem fél év. Ne viccelj már!

2018. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy én marha mérges voltam érettségi után. 4 éven át ezzel tartottak rettegésben és meglepődtem, mikor beleástam magam és mikor megírtam, hogy "ez csak ennyi".
2018. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem elég. De ezt már kellene tudnod bioszból.
2018. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek elég, nekem életem egyetlen szakaszában sem volt elég, pár napra sem.


Az érettségi szerintem nem nehéz, de ha valakinek sokat kell tanulni, akkor tanuljon sokat, attól még alhat 8 órát naponta, 24 órásak a napok... Kialvatlanul sokkal többet veszt az ember, legalábbis nekem úgy tönkremegy az egész napom, nem éri meg.


Hol van még az érettségi :D Én 1 hónapot készültem rá, aludtam és kitűnő lett, néha örülök, hogy nemcsak lusta vagyok, de elvileg intelligens is :D Nem mintha szükségem lett volna kitűnő érettségire...

2018. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De emelt szinten se kéne féljek? Mert elég gyengén megy plusz le vagyok maradva szerintem, de így hogy nem aludtam plusz lesz még próbaérettségi is. Egyre idegesebb vagyok.
2018. jan. 10. 22:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Félni nem kell, de elkomolytalankodni sem. Nem kell aszkéta életmódot élned a kövi fél évben, de minden nap vagy minden másnap kell vele foglalkozni. A biosz nekem nem volt nagy falat, érdekelt ugyan, de tanulni csak az utolsó 1-2 hónapban tanultam rá igazán. A kémiáról nem tudok, matekból készültem, abból nagyon sokat gyakoroltam napi szinten. Viszont így is tudtam aludni rendesen, tudtam pihenni rendesen, 8-9 után letettem a könyvet. Én azt mondom, hogy inkább maradj a minőségnél, figyelj napi 2-3 órát az anyagra, de azt csak arra. Neked nem az a feladatod, hogy a könyv mellett éjszakázz, hanem hogy megértsd az egyes számolásokat, folyamatokat, tudd, hogyan működnek a dolgok. Ehhez nyugalom kell, nem kétségbeesett magolás.
2018. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még február vége felé emelt próbaérettségin Biológiából 57 Kémiából 43% -ot írtam. Napi 5óra tanulással 92%biósz 87%kémia lett. Szóval nem kell aggódni. Lényeg,hogy minden nap tanulj,és ne aludj 6 órát hanem többet 8-9.Azt tanácsolom,hogy áprilisban hajrázd meg igazán.
2018. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem olyan para a dolog? Csak mert mindenki azt mondja hogy két emelt az gyilkos...
2018. jan. 11. 07:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, de annak nem gyilkos, aki amúgy is jól tanult és 4-5-ös tanuló volt. Arról azért már lehet sejteni, hogy nem rossz képességű gyerek, ő simán elbír ekkora anyaggal ennyi idő alatt, de még egy rosszabb is szerintem. Nyugi és hajrá!:)
2018. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia, hasonló dilemmában vagyok, de kitartást nekünk. Kicsit megnyugtattak a válaszok. Hova szeretnél bejutni? :)
2018. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!