Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyésznek vagy biológusnak...

Vegyésznek vagy biológusnak érdemesebb tanulni, mik szólnak mellettük, ellenük és melyik nehezebb?

Figyelt kérdés

Jó tudom, hogy informatikusnak,mérnöknek éri meg leginkább,ezért írom le mert nem akarok ilyen típusú válaszokat kapni. Természettudományos hivatás érdekel csak. Azt is tudom hogy nem leszek milliomos ha ezeket választom,de ezen én már túlléptem.


Azt hallottam,hogy a biológia szakosok ők anyagot tanulnak,magolnak mint mondjuk a kémia vagy földrajz szakosok. A kémiánál viszont a sok számolási feladat ami nehéznek tűnhet.


Mindkettőből jó vagyok,de nyilván az egyetem az jóval húzósabb lesz. Elhelyezkedési lehetőséget nem tudom még melyik esetében kedvezőbb.


Azt még azért hozzátenném,hogy nem vagyok penge azért matekból, hoztam végig a 4-es szintet gimnáziumban.



2018. jan. 11. 10:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, kedves vagy. Még agyalok én is a jövőképemen, de azt tudom hogy ilyen terület érdekel a leginkább. Most is a zsírsavakról olvastam. :)
2018. jan. 12. 23:21
 12/12 anonim ***** válasza:

Amit írtam, azért írtam, mert a kérdés megtévesztő (a kérdezőt, önmagát téveszti meg).


Értelmezhető úgy, hogy valaki azon morfondírozik, melyik könnyebb, melyik érdekesebb, ebben nem tud választani. Erre az lenne a válasz, hogy objektíve mindkettő egyformán nehéz egy bizonyos minőségi szint eléréséhez. Szubjektíve meg azon múlik, mi a kérdező előélete, és ebbe beleértenő az is, melyik miért és hogyan szimpatikus számára. És erre csak ő tudhatja választ.


Azonban van egy másik, drasztikusan eltérő értelmezési lehetőség is. Melyik "hasznosabb", értsd, melyikkel lehet jobban keresni. Sajnos erre is az a gyakorlati válasz, az attól függ. Elvileg bármelyik.

A gyakorlatban, lehet valaki e témákban kutató. Lehet oktató. Lehet ipari alkalmazó. Mindegyik minőségi műveléséhez a diplomán túl megfelelő gyakorlat is kell, ahol elsajátíthatja a speciális fogásokat.

Ma Magyarországon a kutatókat lenézik, Ha nagyon jó vegyész, biológus (neurobiológus) vagy, külföldre mész, lehetőleg pénzes, neves intézménybe. Amihez jó egy ajánlólevél. Amihez meg tapasztalat kell. És ekkor a kígyó a saját farkába harapott.

Ezek a területek pénzigényesek, ezért ma Magyarországon ilyen tevékenységet külföldi cégek folytatnak (elvétve hazaiak, vegetálva). Ekkor vagy nagyon jó vagy (és van gyakorlatod), így a szamárlétrán gyorsan haladhatsz nagyon pénzes projektek felé. Vagy nem, ekkor jó leszel rabszolgának.


Talán kicsit élesen fogalmaztam. Nem a dolog lehetetlenségét állítom! Csak azt, ma Magyarországon az ilyesmihez előélet nem árt, különben piszok nehéz évek elé nézel.

Azt mondom, ha elszántad magad, vágj bele. Megcsinálható, de fontos előre tudnod, nagy lelkierőt igényel.

2018. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!