Milyen szak legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökinfón vagyok, de mivel rájöttem, hogy ez "nem az én szakom", ezért újra szeretnék felvételizni, viszont most már szeretnék jól dönteni.

Szóval sokat gondolkoztam mechatronikai - és villamosmérnökön is, mert ezek talán még csinálnak is olyat ami engem érdekel. Mindegyikben az tetszik, hogy fejleszthetnek a technológián, és nem csak egy megfoghatatlan dolgon. (lásd programozás->kódok->nem fizikai dolog) Eredetileg azért mentem mérnökinfóra, mert azt hittem hogy nagyon hardverrel fog foglalkozni, mert ez a része érdekel egyedül az informatikának, és hát nagyon tévedtem.

Mechatronikai - és villamosmérnökkel az a bajom hogy van bennük fizika, ami elég nehéz számomra. Vagyis leginkább a mechanika/dinamika része amiről tudok hogy nem egyszerű nekem, mert ebből vizsgázok két hét múlva, és elég nagy katyvasz az egész. Bár az is igaz, hogy egy másik anyagot megnézve nagyjából megértettem az adott tételt, szóval ez is függ a megfogalmazástól meg tanártól.

Szóval hardveren kívül amivel ténylegesen napi szinten több órát is foglalkozok, mert nagyon érdekel, és valaohgy jól meg tudom érteni és szívesen foglalkozok vele, az az edzés illetve a táplálkozás, és ez alatt nem a gyakorlati részét értem feltétlenül, hanem az elméletit is. (tehát csak 4x edzek egy héten, de a különböző edzéstechnikákkal, étrendekkel stb napi szinten foglalkozok)

A matekkal akkora bajaim nincsenek. Jó persze nem vagyok kitűnő belőle, egyedül középiskolában voltam az amikor középszintű csoportba jártam, amikor átmentem emelt szintűbe akkor 4-es voltam végig.

Ami humán tárgyak közül nagyon érdekel, és szívesen foglalkozok még vele, az a történelem. Faktos is voltam, viszont mivel nem tanultunk nagyon olyat, amit ne tanultam volna már, ezért hamar leadtam.

Ezek alapján szerintetek mit kellene csináljak? Milyen szakra lenne érdemes mennem? (emelt szintű érettségit nem csináltam, mert nem volt rá szükségem ahhoz hogy felvegyenek mérnökinfóra, és a választott érettségi tárgyam az infó lett emiatt)



2018. jan. 12. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Villamos / gépész / mecha mérnök jó lenne, csak ezekhez ugye kell a fizika... Közgazdaságtan esetleg nem érdekelne? Ott is van sok matek, igaz nem rúg labdába a mérnökinfóssal, viszont mellette a történelem is ott van, és igen piacképes, közelíti a műszaki / IT diplomák értékét.


Egyébként ez nagyon fura, mert én meg pont hogy jelenleg villanyon vagyok és mérnökinfóra szeretnék átjelentkezni, nekem több szoftver kell :D ja és nekem is az edzés/étrend a hobbim, jelenleg is 4-5 ismerőst “személyi edzek” , de én nem szeretném ezt szakmaként végezni, az informatikával szerintem jobban járok hosszútávon, jobb befektetésnek tartom :D

2018. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy érdekelne, csak nincs elég pontom ahhoz hogy felvegyenek gazdasági szakokra államira. Egyedül a műszaki menedzser illetve a gazdinfó olyan ami valamennyire gazdaságis és GTK-na van általában és felvennének. :/ (360 pontom van beleszámítva a középfokú angol nyelvvizsgát)
2018. jan. 12. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja hát ez így necces... újraérettségizni nem akarsz? Közgázra az emelt töri + emelt idegenyelv (B2 szint felett van egy picivel) kombó szerintem a legegyszerűbb, ha ráfekszel, májusig még sikerülhet felkészülni rájuk :) ha pedig államira nem kerülnél be, lehet csökkenteni a tandíjat (BME GTK 400+ program), vagy át is kerülhetsz államira egy év után ha az évfolyam elitjében vagy :)


Vagy ha műszaki, akkor szerintem feküdj rá a fizikára, akár felsőbb évesek, régi középiskolai tanárod vagy magántanár segítségével. Ha most kiiratkoznál, még lenne 8 hónapod majdnem foglalkozni vele, plusz előre belemélyedni szakmai dolgokba, mellette tanulhatnál még nyelvet. Ha villamosmérnökit választod, az elsős tárgyak szintje teljesen azonosak a mérnökinfósokkal. :D

2018. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amilyen elven nem tetszett neked a mérnökinfó, úgy a közgazdász sem lesz túl kézzel fogható.

Én a helyedben gépésznek tanulnék.

2018. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Műszaki karról tuti hogy villmérnök vagy mecha lenne. :D
2018. jan. 13. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!