Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a Neptunba bekerül egy...

Ha a Neptunba bekerül egy vizsgajegy, akkor bent is marad?

Figyelt kérdés

Életem első vizsgaidőszaka még nem ért véget, sok javítót írtam egyesről, és nem karóról is javítanék, de ezt félévente hivatalosan csak egy tárgynál lehet megtenni. Ha már egy tanár beírt egy mondjuk kettest nekem, én pedig szeretnék javítani, akkor megkérhetem (élőben vagy e-mailben), hogy buktasson meg azért, hogy javíthassak? Másból is szeretnék javítani. Most ez már mindegy, de később még jól jöhet. Olyan nem szívesen csinálnék, hogy első vizsgán látom, hogy nem lesz fényes, ezért 'direkt' kinullázom.

Köszönöm a hasznos válaszokat!



2018. jan. 12. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
kérdezd meg a tanárt. ha szóbelin kapsz olyan jegyet, aminél jobbat szeretnél, akkor megkérheted, hogy buktasson meg inkább, mert javítani szeretnél. ha írásbelin kaptál rossz jegyet, akkor írj emailt, hogy javíthatsz-e
2018. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Elsőre kell jól megírni!

Ne felejtsd el, hogy a javítón is egészen simán meg lehet bukni! - Én nem kockáztatnék!

2018. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne kezdj el így taktikázni. Első vizsgaidőszak, örülj neki, hogy minden meglett. Lehet, hogy ösztöndíj szempontjából nem lesz túl fényes, de most le tudod vonni a tanulságot, hogy mit kell máshogy csinálni a következő vizsgaidőszakban. Feleslegesen ne kockáztass.
2018. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Pázmány ITK-n vagy egy ilyen legenda, hogy a kedves bionikás leányzó szeretett volna javítani utolsó vizsgaalkalmon.

- Kérdezzek a jobb jegyért?

- Nem tudom tanár úr, rontani is lehet?

- Igen... - és írta is be az egyest, mert nem szereti ha lopják az idejét.A lány vehette fel újra a tárgyat.


Egyetem, a 2esnél nincs jobb jegy, csak szebb.

2018. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!