Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus,...

Programtervező informatikus, vagy gépészmérnök? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Lassan el kell dontenem hogy merre tovabb de meg egyaltalan nem vagyok benne biztos hogy miket jeloljek. A kedvenc tantargyam a matek es eleg jo is vagyok benne (versenyeken is viszonylag jol teljesitek) szoval leginkabb olyan helyeket neztem ahol erre a tudasra van a legnagyobb szukseg. Fizikat is emelt szinten tanultam, es nincs is vele szornyen nagy bajom de egyszeruen sokkal semlegesebb szamomra mint a matek.

Ilyen faktokkal ertelemszeruen kepbe kerult a muszaki vonal es azon belul is talan a gepeszmernok "tetszik" leginkabb. Viszont attol felek, hogy rengeteg fizika lesz es matek meg alig eeees talan nem ez az en vilagom.

Alkalmazott matematikust (nem tudom pontosan mi a neve a szaknak...😅) is neztem, de attol felek, hogy azzal meg nem igazan lehet elhelyezkedni.

A programtervezo informatikusrol azt olvastam, hogy rengeteg matekot tanitanak ott es oriasi szukseg van ra. Ez eddig egeszen jol hangzik szamomra csak annyi a problema hogy informatikat nagyon nem tanitottak nekem es em tudok programozni semmilyen szinten. Nem tudom hogy egyetemen (az ELTE-t neztem ki magamnak) tanitanak-e "gyogy" programozast, tehat megtanitanak-e nekem. Nyaron is tanulhatnam, csak nem tudom milyen szintre kell eljutnom es hogy egy nyar eleg ido-e ra. A felvetellel nem lenne baj szerintem (fizika erettsegit is elfogadnak).

Ajanlottak meg a kozgazt is nekem dee kicsit unalmasnak tunik es nagyon nehez is bekerulni a Corvinusra.

Remelem masnak nagyobb a ralatasa a temara es ki tud segiteni, valamint mas ajanlatokat is elfogadok :)



2018. jan. 13. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Alkalmazott matematikussal nem lehet elhelyezkedni? Hú, el vagy tájolva öreg:D Ha tényleg mindened a matek akkor én mindenképpen megpróbálnám. Ha később meg is gondolod magad, ezzel az alapszakkal elég sok mesterképzésre el tudsz menni, egy kis plusz erőfeszítéssel azokba az irányokba is amiket felsoroltál.
2018. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell tudnod programozni, hogy menjen a programtervező informatikus szak. Ha már tudnád, amit tanítanak, nem lenne szükséged a képzésre. Én gépésznek tanulok, első évben volt csak matekunk, azóta csak az ott megtanultakat használjuk. Van fizika, de nem lehet összehasonlítani azzal, amit középiskolában tanítanak. Én emelt fizikás voltam és utáltam, itt viszont gyakorlati oldalról tanítanak meg dolgokat és használjuk is a megtanultakat. Barátnőm az ELTE TTK-n van és tanul programozást is, van matekjuk minden félévben, de értelemszerűen sokkal inkább a fizikát nyomják nekik.

Valami egyszerűbb nyelvvel próbálkozhatsz nyáron, ha végül a programozás mellett döntesz. Delphi, Pascal olyan nyelvek, amikkel az alapokat egész jól el lehet sajátítani akár otthon is.

2018. jan. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!