Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök-informatikus, villamosm...

Mérnök-informatikus, villamosmérnök vagy gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus:

- nem vonz, hogy egész nap a gé pelőtt üldögélve több ezerenyi kódsor között turkáljak


Villamosmérnök:

- nem vonz, hogy kis elektromos cuccokat dugdossak jobbra-balra


Gépészmérnök:

- nem tudom ez mennyire elavult szakma, illetve nem igazán érdekel például különböző alkatrészek tervezése


Szóval szeretnék mérnök lenni, csak azt nem tudom igazán melyiket válasszam. Nyílván valóan szakosodni kell egy bizonyos irányban, nem lehet az ember csak szimplán "mérnök". Mindig ezzel volt problémám, hogy minden érdekel, viszont minden csak egy kicsit.


Mit ajánlotok? Melyiknek van jövője? Illetve melyik az amelyik a mérnöki szakmát legszélesebben lefedi?



2017. okt. 14. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmernok. Kb 1000 különböző dolgot csinálhat,könnyen lehet hogy soha nem fogsz bedugni semmit sehova ( max csak " azt " oda :D )
2017. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Azért eléggé lesarkítottad a három szakot (mert pl. egy mérnökinformatikus se kódot turkál), de ha ennyire nem érzel vonzalmat egyik szak iránt se, akkor az is lehet, hogy nem ezen a 3 opción kéne rágódni.
2017. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Épp azért sarkítottam le, mert kíváncsi vagyok rá, hogy melyik mennyire változatos. Nyílván valóan tudom nagyjából mit csinál a programozó. Illetve az sem igaz, hogy egyik sem érdekel, mert mindegyik érdekel. Lehet, hogy túlságosan kiemeltem negatívumokat... Sorry.
2017. okt. 14. 14:58
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Na, akkor a gépészmérnökinél 2 szakirány kivételével kb. az összeset kilőtted. :) Energetika és épületgépész szakiránynál egyáltalán nem fogsz alkatrészt tervezni, csak az alapozó tantárgyaknál, ami mind a 11 képzési helyen biztos.
2017. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mechatronika

Ez az amit írtál, minden van benne de csak kicsi

2017. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Juliusz48 ***** válasza:
Az informatikus hasznélja azt amit a villamosmérnök kitalált és a gépésznek sikerült megvalósítani. Vagyis nem hinném, hogy a gépészet lefutott szakma, bár a villamosmérnöknél 2-300 évvel korábban kezdett kialakulni a Leonardo Da Vinci tipusú polihisztorokból, és megelőzi 50-100 évvel az informatikust, bár a Lioni takácsok már azért rombolták a szövőgépeket, mert az első mechanikus számítógépek sotbakötött lyukkártyái tudták vezérelni a szövőgépek mintáit kialakító alkalmazást. Vagyis a szilícium lapkán a szennyezést a gépész tudja megvalósítani, ha az áramkört a villamosmérnök megtervezte, de az informatikus ad nekik programot a használathoz. Válaszd ki melyik része érdekel, vagy ha mindegyik akkor belőled lehet az a kapcsolat amivel együtt tudnak a területek működni (értik egymás problémáit).
2017. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!