Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel (Corvinus...

Pénzügy és számvitel (Corvinus) vagy gazdálkodási és menedzsment (ELTE)?

Figyelt kérdés
2018. jan. 13. 16:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Melyiket érdemes választani?
2018. jan. 13. 16:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy különbség a gazdaság BA szakok között, szóval igazából mind1 mire mész, bármelyikkel mehetsz kb. bármelyik mesterre. A PSZ talán valamivel komolyabb, matekosabb szak, kevesebb az ilyen bullshit gazdálkodási tárgy, és valamivel piacképesebb, szerintem.
2018. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is inkább számvitelt mondanám piacképesebbnek, s keresettebbnek, de az tán szárazabb is. Persze kinek mi.


De mivel a különbség nem számottevő, szerintem az alapján dönts, melyik mintatanterve/egyeteme a szimpatikusabb

2018. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Most megyek át pénzügy és számvitelről gazdmenre.


A pénzügyes tárgyakat bírtam, jó jegyeim voltak belőlük, de a számvitelt utálom, nem való nekem. Ha nem számviteles pályára készülsz, javasolnék inkább egy sokkal lazább gazdment, majd pénzügy mestert. Akkor nem kell feleslegesen számvitelt magolnod és/vagy csúsznod miattuk.

2018. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A PSZ specifikusabb, konkrétabb tudást ad, a GM pedig átfogóbb, “mindenből egy kicsi”. Több az elmélet, kicsit magolósabb. PSZ diplomával alapképzés után is könnyen el lehet helyezkedni. GM után talán érdemesebb mesterre is menni, de van, aki azzal is könnyen talál jó állást valamelyik multinál.


Én Corvinus ker-markon vagyok, de átmegyek PSZ-re, mert rájöttem, hogy hozzám közelebb áll a számvitel, mint a menedzsmentes tárgyak.


Viszont az ELTE új szakjai engem is érdekelnek, mert nem vagyok a sulival sem maradéktalanul elégedett... erről sajnos senki nem tud még sokat. :/

2018. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Melyik mellett döntöttél végül? Én is beadtam mindkettőre a jelentkezésem, de még a sorrendben bizonytalan vagyok. Ha jól láttam az Eltén gazd.men.-en lesz pénzügy számviteli specializáció, engem talán az vonz most jobban.
2018. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
gazd.men. ELTE :)
2018. ápr. 13. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor a mostani állásom szerint (és ha jó lesz az érettségi), jövőre találkozunk!:D
2018. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!