Mi legyen a tanulással?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

6 napom van eldönteni hogy mi szeretnék lenni.

Elég jól tanulok (4,3 átlag)

Viszont nem tudom mi szeretnék lenni..

Szüleim szerint gimnáziumba menjek de az csak érettségit ad.

Érdekel az informatika de azzal meg egyetemre kellene menni amit meg nem tudom hogy akarok-e

Segítséget szeretnék kérni hogy valami tanácsot adjatok már..

Köszi :)



2018. jan. 13. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Szakgimi. Ott van érettségi is, de szakmai irányba is mehetsz tovább egyetem nélkül:)
2018. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ugye mint mondtam érdekel az informatika.

Lenne egy iskola ami szakgimnázium és kilehet tanulni ott egy rendszergazda szakot.

Nem tudom mennyire értessz ehhez de azzal eltudnék helyezkedni ?

2018. jan. 13. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg el tudnál. Én viszont inkább javasolnék egy emelt infós gimis osztályt,utána pedig az egyetemet(illetve az érettségi után is lehet rövidebb idejű,pl. két éves képzésen infós szakképzettséget szerezni). Sajnos,ahogy most kinéz a szakképzés,illetve az új fajta szakgimnáziumi képzések kialakítása,ezt az utat egyáltalán nem javaslom.
2018. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Nyugodtan menjél informatikai szakgimnáziumba. De ott se lesz 4 év alatt szakmád, hanem +1 év a szakképzés. Mindenképp a te döntésed legyen, ne a szüleidé. Onnan is tudsz még egyetemre menni.
2018. jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A gimnázium csak azért jött szóba mert nem tudom mi szeretnék lenni.

Meg hogy a közelbe van egy gimnázium ahol tartanak emelt informatikát és nem lenne annyira fárasztó napi 3 órát utazni mert így itthon lennék kb 3 ra.

Tesóm is szakgimnáziumba jár. Viszont ő egyetemre is akar menni gondolom ezért ment ide. Mert egyetem nélkül nem helyezkedne el. Viszont én még azt se tudom hová menjek középiskolába nemhogy egyetem..

2018. jan. 14. 08:40
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Továbbra is fenntartom,hogy gimnáziumba menj.
2018. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha szakgimnáziumba mennék? Onnan pedig esetleg egyetem?
2018. jan. 14. 15:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagy egyről beszélünk?
2018. jan. 14. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem elsőre írd be a gimit és ha az nem sikerülne akkor még mindig bejuthatsz a szakgimibe amit második vagy harmadik helyre jelölj. Sok sikert!
2018. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!