Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van értelme 25...

Szerintetek van értelme 25 évesen elkezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

20 éves korom óta elektromos karbantartóként dolgozom egy gyárban. A meló jó meg minden, de mostanság kezdtem el gondolkozni rajta, hogy tovább kellene tanulni.

A pontjaim meglennének, csak nem tudom,hogy érdemes lenne-e belevágni, hisz jóesetben is majdnem 29 éves lennék mire végzek.

Mit gondoltok?



2018. jan. 16. 15:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Én 35 évesen kezdtem el és megérte belevágni.
2018. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van! Nappalin levelezőn mindenhogy érdemes! Hajrá!
2018. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Jaaaj, de nagyon birom ezt a riogatast...:)

"Kosd fel a gatyadat, szopni fogsz."

Nyilvan aki egyetemre megy, az szamol azzal, hogy nem lesz gyerekjatek. :)

Ez a kollokvium minta meg te is tudod kedves utolso, hogy egy oltari nagy baromsag volt elkuldeni.

Addig meg be kell kerulnie, eloadasokra bejarnia, zhkat irnia, aztan kollokviumon teljesiteni.

Felesleges riogatas, de minek? ....


Kerdezo! Sosem keso elkezdeni!:)

En levelezore jarok, nagyreszt 30-40-es korosztallyal tanulok egyutt.

2018. jan. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagy köszi mindenkinek a választ. Beadtam a jelentkezést ;))
2018. jan. 18. 21:44
 15/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. Közép szintű matekkal/fizikai érettségivel is rengeteg ismerősömből mérnök lett. Max első hónapban előny az emelt matek, utána meg már úgyis mind1 :D

Tanulj szorgalmasan, esetleg járj el a nehezebb tárgyakból magán zh illetve vizsga felkészítésre és nem lesz gond!

2018. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az már vagy 30 éve nem kérdés, hogy bármikor van értelme, bár arra figyelmeztetnélek, hogy levelezőn elég fárasztó ennyi időn át agyilag haptákban állni. Áldozatokat kíván. Az a jó, ha van egy nyugis, stabil családi háttér. Látogatós barátnők jó része megunja, hogy bármelyik mozi/kocsma/esküvő kiállítás/meccs látogatási ötletre azt válaszolod, nehari, holnap írunk, és még 400 oldalt el sem olvastam... Régen, még az átkosban volt egy olyan kezdeményezés, hogy szakmunkásképzővel lehetett főiskolára jelentkezni, azok egy része azért maradt ki, mert már családot alapítottak, és kellett a megélhetéshez a délutáni fusi, az meg eléggé üti a tanulást.


Ha tanácsot adhatnék, az összes matek felvételi, stb példatárat végezd ki őszig, hogy eljuss oda, ahová az átlag autóvezető eljut, nem annak örül, hogy sikerült sebességet váltani, hanem még beszélget is vezetés közben. :) Ráadásul igyekezz (tudatosan) gyorsan és hibátlanul dolgozni. Az agyat is tornáztatni kell, mint az izmokat. Sokkal fájdalommentesebb ezt előre megcsinálni, nem pedig ősszel minden tárgyból először egyest írni, és utána fejlődni felfelé.

2018. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!