Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel, vagy...

Pénzügy számvitel, vagy építészmérnöknek menjek inkább?

Figyelt kérdés
Vagy mérnök vagy közgazdász akarok lenni,azon belül ez a két szak érdekel.
2018. jan. 20. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha szereted a fizikát, akkor mérnök. Azt jobban elismerik.


Engem is érdekelt az építészmérnök szak, csak nálunk nem indult fizika fakt, matek is éppen hogy 5 fővel (humán gimibe jártam), így nem erőltettem a fizika érettségit és leszűkültek a lehetőségeim a gazdasági területre.


Így lettem psz-es, ami nem rossz amúgy, második év óta dolgozom könyvelési területen és a végzettek is mind egyből találnak munkát, mesterre sem feltétlenül kell menni.

Gazdasági szakok közül szerintem egyértelműen ezzel a legkönnyebb boldogulni (legalábbis az elején), ez adja a legkonkrétabb tudást, amit egyből használni tudsz a munkádban. Meg ezt azért csak a bátrak "büfézik". :D De a mérnök szakokhoz képest ez is le van nézve, és el is ismerem, hogy azok komolyabbak azért.

2018. jan. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Mérnökre nagy a kereslet, én is arra voksolok, belőlük elég nagy hiány van. Közgazdászként nagyon sanszos, hogy nem fogsz tudni a szakmádban elhelyezkedni, mert minden pozíció be van töltve.
2018. jan. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Jobb a mérnöki, bár nehezebb is. Meg érdekesebb lehet a mérnökök munkája, nem olyan száraz, mint a közgazdászoké.

Bár egyik sem vagyok, de nekem száraznak tűnik az utóbbi, a mérnöké meg izgalmasnak, változatosnak.

2018. jan. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vodafonelive ***** válasza:
90%

Jelöld be mind a kettőt! Az építészmérnökire van még alkalmassági felvételi vizsga(rajz). Ha az nem sikerül még mindig ott van a pénzügy-számvitel.

Ahogy előttem is írták illetve olvasom az oldalon a pénzügy-számvitel tényleg nincsen lenézve a többi közgáz képzésekhez képest.

Azt hozzáteszem, hogy építészmérnökin decemberben 2 napot fogsz karácsonyig aludni, nagyon sok a rajz, makett beadandójuk és még fene sem tudja milyük, leginkább segg kell és hajnali fentlétek az elvégzéséhez, ha meg végzel 90%, hogy cadmonkey ként végzed.

A másikról képzésről nem tudok nyilatkozni.

2018. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Pénzügyre menj. Összességében a mérnöki szakok elismertebbek, de ebben az esetben te az egyik legelismertebb gazdasági szakot állítod párhuzamba az egyik legalulfizetettebb mernoki szakkal. Fizetés és munka szempontjából pénzügy. Akkor monndanam hogy mérnök ha gépész villamos vagy infó. Ezeken kívül minden más mérnöki szakma eléggé hanyatlóban van.
2018. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Pénzügy. Mivel az építészmérnököknek elég sanyarú sorsa van mostanában, nem igazán kapnak mérnökhöz illiő fizetést.
2018. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Elég nagy tájékozatlanságra utal, hogy valaki egy kalap alá veszi a mérnök szakokat. MÉRNÖK csak úgy egyben :DDD


Meglepődnél, ha tudnád, hogy mekkora különbségek vannak bizonyos mérnök szakok fizetése között. Sőt van olyan is amivel minimálbér közelében kereshetsz.


Gépész, villamos, infós irányzat jól keres.

Agrár, faipari stb meg szerintem szörnyen.

Az építőipari mérnökök szerintem valahol köztük vannak.


De itt a hivatalos statisztika:


[link]


2014/2015-ben a végzett építészek átlag fizetése 228 ezer forint BRUTTÓ! Ami 148 ezer Forint nettó :DDD Mérnökként!

2018. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
63%

Villamosmérnök, gépészmérnök, mechatronikai mérnök, mérnökinformatikus keresett, jó a fizetés, cserében ezek a legnehezebbek.

Az építészmérnök nem keres jól, és jóval nehezebb karriert befutni, mint pénzügyes diplomával. A kettő közül a PSZ sokkal jobb.

2018. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!