Milyen tapasztalatok van duális képzésről?

Figyelt kérdés

Milyen a munkabeosztásotok? Milyen a bérezésetek, valóban növekszik a félévek elteltével? Megérte belevágni?

Kimondottan az informatika területéről érdekelne, de mindent meghallgatok.


2018. jan. 21. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Megéri. 89700 Ft nettóban, amit legalább kell kapjál, minden egyes hónapban, akkor is amikor az egyetemen vagy szorgalmi időszakban. Cége válogatja. A minimálbérig (138000 Ft-ig) adó és járulékmentes a lové, tehát addig az a nettó is ami a bruttó. (Ha ennél többet kapsz csak a felettes rész adózik) (Ha nem duálisos vagy, hanem csak sima gyakornok vagy diákmunkás, akkor minden forint után adózol.)
2018. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Először azt hittem szja-t mindenképpen vonnak, de akkor nem. Esetleg vannak személyes tapasztalataid? Különösen a cégnél betöltött "szerep" érdekelne. Sok helyen olvasom, hogy nem csak a telefont kell fel és letenni, de szerintem nagyon is erről van szó. Nem tudom milyen fajta munkakört tudnának annak adni, pl: egy szoftverfejlesztő cégnél, ha még nem tanultam programozást.
2018. jan. 21. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
A partner vállalat (gazdálkodó szervezet) gyakorlati képzést ad. Ad melléd mentort. Nem munkakört kapsz, hanem tanítanak, a munkaköröd gyakornok egyébként,de képzést kapsz. a cégnél is. Ezért duális, a sima gyakornokokkal szokták csináltatni az ilyen jellegű munkát, amit írtál, és ők csak akkor kapnak pénzt, ha ténylegesen dolgoznak,a ledolgozott órák után, de a duálisban más a helyzet.
2018. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

EZt olvasd végig:

[link]

2018. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen végigolvastam, de nem ilyen információra vagyok kíváncsi, sokkal inkább valódi tapasztalatok érdekelnének.
2018. febr. 26. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!