Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök, vegyész,...

Vegyészmérnök, vegyész, gyógyszerés vagy tanár?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.-es lány vagyok, és éppen falultáció választás előtt állok. Nagyon szeretem a kémiát és a matematikát, ezek a kedvenc tárgyaim eddig. Ezen kívül nem gond biológiát tanulnom (szeretem is meg nem is, inkább az emberi szervezet érdekel belőle nagyon)

Tudnátok nekem minél többet jellemezni a fentiek közül? Mik feladataik? Milyen az elhelyezkedési arányuk? Fizetésük (bár ez persze csak másodlagos fontosságú). Melyiket ajálanátok? És ha lenne köztetek BME-s vegyészmérnök hallgató, SE-es gyógyszerész hallgató...légyszi tudnátok mesélni nekem a képzésről?



2018. jan. 23. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vegyészmérnök: Sok matek,sok kémia és sok műszaki tárgy (géptan,művelettan). Kémiából "kevesebbet" tanulnak mint a vegyészek, viszont tanulnak mellé műszaki tárgyakat. Inkább a tervezés és megvalósítás ipari méretekben a feladatuk, mintsem a laborban 4 órát titrálni valamit (bár azt is tudják).Feladatuk lehet pl egy komplett gyártósor megtervezése,megfelelő eszközök kiválasztása (hőcserélő,szivattyú,bepárló,kristályosító....).


A vegyész inkább elméleti tudást ad, itt a legtöbb a kémia a 3 szak közül. Kevéske matek itt is van. Inkább laboros/kutatós melóra készít fel.


A gyógyszerész meg ugye gyógyszerek előállítása,fejlesztése,kutatása, patikában gyógyszerek előállítása,értékesítése.

Itt van a legtöbb biosz (a másik kettőn kb 0 biológia van). Kapsz Dr. címet, ha elvégzed.


Viszont ha pl a gyógyszergyártás érdekel, akkor bármelyik jó. Pl BME-n konkrétan van gyógyszer-vegyészmérnöki képzés direkt erre a célra.


Fizuban pedig a vegyipar nem a legjobb, de a gyógyszergyárakban ki lehet fogni elég jó fizuval munkát.

2018. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2018. jan. 24. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!