Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolaváltáson gondolkozom (? )

Iskolaváltáson gondolkozom (? )

Figyelt kérdés

11-es vagyok egy elég jó hírű, kemény gimnáziumban. Azonban eljutottam arra a pontra, hogy iskolaváltáson kell gondolkoznom, mivel a 11. és 12. év végi jegy számit a tovább tanulásban a pontok miatt. Úgy érzem a jegyeim(3-as 4-es tanuló vagyok) nem tükrözik a bele fektetett energiát, nem engednek felül kerekedni(a tanárok) a 3-ason vagy a 4-esen. Biztos vagyok benne hogy ennyi szorgalommal más iskolában simán lehetnék 4-es 5-ös(ami jól jönne majd a pontok miatt).

Elgondolkoztam a dolgozók esti gimnáziumán ahol biztosan jól teljesítenék(az év végi jegyek miatt) ahol ráadásul még az érettségiben is segítenek. Sajnos nem fair másokkal szemben de így van. Ti mit gondoltok?



2018. jan. 25. 13:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy rossz kategóriába került.
2018. jan. 25. 13:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy közepes gimit javasolnék. Szerintem vam egy optimum, ahol még normálisan felkészítenek és figyelnek rád, emellett pedig jó az átlagod is. Ilyen helyet kell keresni, mert sajnos most fogod magadra szedni az érettségire szükséges tudás nagy részét is és lehet, hogy jók a jegyeid, ha az egységes érettségin gyengén teljesítesz.


Bár én a helyedben inkább maradnék. Ha ez egy erős gimi, nagy eséllyel nagyon jól fog menni az érettségi és tudsz duplázni vele. Akkor senkit sem érdekelnek a jegyeid. Kevesebb macera, meg járt utat járatlanért... Érted.

2018. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez a dilemmám van nekem is, mivel az érettségire meg nagyon jól felkészít. Bár én úgy hallottam, hogy mire én oda kerülök nem lehet majd duplázni. (Jövőre) csak a pontokban azért mégis számít.(amúgy 380-390 pont lenne a cél, bűnügyi nyomozó szakra szeretnék menni a Közszolgálati Egyetemen)
2018. jan. 25. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se válts iskolát! A középszintű érettségik egyáltalán nem vészesek, főleg, ha rendes felkészítést kapsz (arról ne is beszéljünk, hogy valószínűleg emeltre is jó felkészítést kapsz majd, ha erős a gimi!), meg látod magad körül, hogy a legtöbben igyekeznek rendesen felkészülni, stb. Elég sokat fog majd lendíteni a dolgaidon (motiváción pl.), meg az sem hátrány, hogy nem kell még a beilleszkedéssel foglalkoznod, meg alkalmazkodnod az új dolgokhoz.


Most még csak félév van, év végére megvan a lehetőséged, hogy kijavítsd, és a jegyeid közül különben is csak a magyar, matek, 1 idegennyelv, történelem számít, meg egy általad választott természettudományos tárgy. Utóbbi az utolsó tanult félév alapján megy, tehát, ha pl. földrajz első két évedben volt, akkor az már fixen megvan. A hozott pont csak egy dolog, többet számít a két érettségid, amit beszámítasz, meg az érettségiid átlaga (ami 5 darabból lesz). A duplázást nem hiszem, hogy eltörölnék, főleg pont most. A történelem atlaszt is már két éve is el akarták törölni, de még mindig adnak haladékot. Ezt sem fogják egyik évről a másikra eltűntetni. Nem lenne fair. (Igaz, volt már egy-két kevésbé fair dolog mostanság, de! ha csinálsz pl. egy emelt érettségit, meg lesz egy középfokú nyelvvizsgád, a 390 pont egyáltalán nem lehetetlen dolog.)


Összességében, én nem váltanék sulit, pár hármas nem a világ vége. Viszont, ha lelkileg úgy érzed, tarthatatlan a jelenlegi helyzeted, akkor te neked kell érezned, mi lenne a helyes döntés. :(

2018. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Utolsó tanult két év, nem félév. Elnézést. :D
2018. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat jelentenek nagyon! Így azért már úgy érzem van még remény, úgy döntöttem maradok az iskolában, lesz ami lesz, igyekszem jobban odafigyelni, sajnos matekból még rosszabb vagyok mint hármas. Ez vette el teljesen a lelkesedésemet, mert tudom magamról, hogy kettesnél jobbra tudom az anyagot. Bárkitől szivesen várok további válaszokat :)
2018. jan. 25. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!