Legyek vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

Épp fakultáció választás előtt állok, és bizonytalan vagyok. Szeretem a kémiát, matekot, bioszt. Ezek a kedvenceim. A fizikát nem találom nehéznek annyira,

bár eddig pozitív volt nekem, nem annyira a ledvencem. A tanárom, miután megtudta, hogy lehet, kémia fakultációra jelentkeznék fizika helyett, minden 2. órán picit fura dolgokat mondott nekem....na mindegy. Félévre megkaptam minden tárgyból az 5-öst (csak tesiből lettem 4-es), de az előző 9 évben is ötöseim voltak. Szerintetek érdemes lenne a vegyészmérnöki nekem? Bme-n gondolkoztam eddig...bár elég magasak a ponthatárok (420 körül). Ti lennétek vegyészmérnökök? Ha igen, milyen fakultációlat választanátok: matek-kémia, vagy matek-fizika?

Előre is köszönöm.

16/L



2018. jan. 26. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, egy helyen elgépeltem: kedvencem
2018. jan. 26. 21:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Én lennék, mert imádom a kémiát. :D De neked kell tudnod, hogy mit akarsz. Azok alapján, amit leírtál, a 420 pont simán reális, szóval amiatt ne aggódj. És a matek-kémiát választanám, főleg, hogy te is azt írtad, hogy a kémiát jobban szereted.
2018. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. jan. 27. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nálam is pont ugyanez a helyzet. Imádom a kémiát, fizikával is megvoltam, de nem tudom hogy ha jobb tanárom lett volna aki tényleg tanít normálisan akkor szeretném-e. Meg h magasabb szinten is tetszene-e a kémia. Mondjuk sok anyag tulajdonságait bemagolni...


Én most kizártam a kémiát mert orvos/gyógyszerész biztos nem akarok lenni, a kémiával meg csak a vegyészmérnök van, ami más mérnöki szakokhoz képest nem keres túl jól és legfőképpen gyárakban dolgoznak vidéken... Nekem meg ez annyira nem jön be...


Ha tényleg nagyon szereted a kémiát akkor viszont sztem megéri, bár fizikával azért több lehetőség van (villamosmérnök, gépészmérnök, mérnökinfo...)


Informatikán nem gondolkodtál? Én most azon filózok hogy ezt vagy fizikát válasszak...

2018. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még azt ajánlom, hogy menj fel egy-két álláshirdetéses oldalra és nézegesd meg hogy egy vegyészmérnöknek milyen feladatai vannak általánosságban. Mert végülis az egyetem csak 3-5 év a munka meg 40... És lehet hogy valaminek tetszik az elmélete, de a hozzá kötődő feladatok nem
2018. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát.

Sajnos az informatika nem az egyik kedvencem, persze nincs bajom vele, csak valahogy nincs az a tantárgyi vonzalom vele mint mondjuk a kémiával.

2018. febr. 2. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!