Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök vagy vegyész?

Vegyészmérnök vagy vegyész?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom elég sok ezzel kapcsolatos kérdés van , ha nem szeretnétek válaszolni rá kérlek csak lépjetek tovább :)

Szóval a kérdésem az lenne , hogy szerintetek melyik lenne számomra a megfelelőbb szak? Matematikából középszinten kb.80%-ot össze fogok tudni hozni, a kémiámon folyamatosan dolgozom és különtanárhoz járok. Viszont a fizikát évek óta hanyagolom. Szerintetek bírnám a vegyészmérnökit úgy, hogy egy nyár alatt megpróbálom megtanulni a gimnáziumi fizika anyagot? Ti mit tanácsoltok? Mik a tapasztalataitok? Melyik szakon melyik tantárgy mennyire érvényesül, és mennyire nehéz megtanulni? Köszönöm szépen, hogy végigolvastad , és előre köszönöm a válaszokat :)



2018. jan. 3. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyészmérnökin sok műszaki tárgy van (géptan,művelettan,folyamatirányítás stb). Fizika szerintem kb ugyanannyi mindkét esetben. Ami főleg kelleni fog az az áramlástan,termodinamika illetve elektrotechnika.

Én a vegyészmérnökit javasolnám, sokkal piacképesebb.

2018. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnöki.
2018. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a vegyészmérnökit mondanám inkább. :)

És ha valóban érzel hozzá elég affinitást magadban, átveheted (legalább csak nagy vonalakban) a középiskolai fizikát nyáron, biztos sokat fog jelenteni majd. Én gyógyszerészetire járok, valamennyire nekem is kell a fizika, és bár így is megy az egyetem, sokkal könnyebb dolgom lett volna, ha van egy erősebb fizika alapom.

2018. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én vegyésznek tanulok és nagyon szeretem, persze ez a vizsgaidőszak végére még változhat :D ha a fizikát azért hanyagoltad, mert nem érdekel, azt szerintem felesleges erőltetni, fizika a vegyészmérnököknél több van, kémia pedig a vegyészéknél,számomra az utóbbi sokkal vonzóbb volt. Pontszám alapján vegyészmérnökire is felvettek volna, de engem a kémia bsc-s tárgyak sokkal jobban érdekeltek. De a kettő eléggé átjárható, simán át lehet menni msc-re a másikra is, szóval én azt javasolnám, hogy az érdeklődésed alapján dönts. Arra viszont számíts, hogy a vegyész szak se könnyebb, mint a vegyészmérnöki, ugyanúgy sokat kell tanulni, csak az egyik helyen az egyik a hangsúlyosabb, másik szakon meg a másik
2018. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Hát vegyészről vegyészmérnök MSc-re sok sikert...

0-hoz közeli műszaki tudással (művelettan és géptan főleg) egy élmény lesz.

2018. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én vegyészmérnöknek tanulok. Az (rettségim anno nem volt túl jó, de izgulós típus vagyok. Az egyetemen már mások a dolgok, itt aki vegyipari szakközápbe járt, vagy OKJ-ra, vagy 90%-os, matek vagy kémia vagy fizika stb. érettségie van, még ők is sokszor buknak és itthagyják az egészet.

Ez már más, másképpen kell tanulni, nem rágják a füledet.

Arra viszont számíts, hogy sajnos nem onnan folytatják az oktatást, ahol azt középsuliban abbahagytátok, hanem kihagynak egy lépcsőfokot és sok tudást magadtól kell összeszedned.

Lelkileg is késznek kell lenni egy egyetemre.

Ha már tuti, hogy menni szeretnél és érdeklődsz a természettudományokért, akkor mér csak azt kell eldöntened, hogy inkább a műszaki dolgok, a nagyban való elkészítés, vagy a kisebb, laboros műveletek érdekelnek. Persze aki vegyészmérnöknek megy el, az is dolgozhat laborban :D

Keress rá a választott eegyetemed adott szakának tárgygráfjára (pl Pannon Egyetem vegyészmérnök tárgygráf) és megtudod nézni, hogy miket fogsz tanulni, ez lehet segít.

Nyugodtan írj, ha még van kérdésed. :)

2018. jan. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítőkészségét és a válaszát! Eddig úgy tűnik a vegyészmérnökit írom első helyre , de ha vegyészetin kötök ki annak is nagyon fogok örülni:)

Nagyon hálás vagyok nektek , további szép napot !

2018. jan. 4. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!