Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyek egyetemet...

Szerintetek melyek egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és a BME vegyészmérnöki a cél, de sajnos elég magas a ponthatár és nem biztos, hogy bejutok.

Hallottam még veszprémről, hogy van ott is vegyészmérnöki, de az sokkal műszakibb vonalú. Meg valahogy amúgy se vonz annyira az az egyetem.

A harmadik lehetőség szeged kémia alapszak ha nem sikerül a BME. Az a baj ettől is félek, hogy diploma után nem tudok majd elhelyezkedni.


Szerintetek hogyan válasszak ha nem sikerül a BME? Esetleg hagyjak ki egy évet, amíg nyelvet lehet tanulni, esetleg újra érettségizni?



2018. jan. 3. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgáid vannak? Az még beleférne szerintem a felvételiig és jelentene pár plusz pontot.
2018. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van középfokú angolom és most megyek februárban felsőfokra, ha sikerul nagy eséllyel meglesz. De mindig kell B terv.
2018. jan. 3. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kevés pont az két dolgot jelenthet, nem készültél fel eléggé az érettségire, vagy nem elég jók a képességeid. Ha a második verzió áll fenn jobb, ha nem mész oda, mert egyrészt csak szenvedni fogsz, másrészt kiesel.


Ha az érdeklődésed a mérnök és a kémia szak között van, akkor inkább válaszd a vegyész tanulmányokat, az pont a kettő között van. Az ELTE vegyész vagy a SZTE vegyész kar is jó színvonalú.

2018. jan. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Első körben megjegyezném, hogy a Pannon Egyetem (volt Veszprémi Vegyipari Egyetem) a BME nehézvegyipari karának a komplett leválásából alakult meg, sokkal erősebb/jobb a képzés, mint a BME-n.


Pannonon nagyon alacsony a ponthatár (280 körül az 500ból), oda mindenkit felvesznek, mert kell nekik a diák. De a ponthatárnak semmi köze a nehézséghez, hatalmas lemorzsolódás/kiesés van, plusz sokat ott hagyják maguktól.


A pannon van eljárástervezés, a BME-n nincs.


Ismerőseim közül mentek át a pannonról a bme-re (vegyészmérnök szakról vegyészmérnök szakra :D ) Úgy tudom, hogy nem éri meg a váltás, mert csak az elméleti tárgyakat fogadják el, a gyakosakat nem, ergo lehet kezdeni az egészet előről.


Lifehack: menj el valami könnyű mérnöki szakra pl. élelmiszermérnök bsc, környezetmérnök bsc, aztán gyere vegyészmérnök msc-re. Kb 3 db tárgyat kell pótolni, és a végén elmondhatod magadról,hogy vegyészmérnök vagy, mester diplomával. Ha újra kezdhetném, én tuti ezt csinálnám. Egyébként eszembe se jutott addig, amíg a saját szememmel nem láttam, hogy milyen sokan csinálják ezt :D

2018. jún. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nagyon ugy nez ki meglesz a BME-VBK, 454 pontom lesz.
2018. jún. 19. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!