Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus vagy...

Gazdaságinformatikus vagy programtervező informatikus szakot ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés
Jelenleg a DE-IK gazdaságinformatikus szak és a programtervezői között gondolkodom. Érdekel a közgazdaságtan és a programozás világa is. Egy kicsit tartok a programozástól,de ennek ellenére érdekel,csak félek,hogy nem érteném meg a nyelvet.

2018. jan. 26. 21:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a mind a kettőt elvégeztem, szóval tapasztalatból beszélek. A legtöbb egyetemen szinte csak a matekos tárgyakban tér el a 2 képzés, ahol mindkettő elérhető. Kicsit más területét érintik a matematikának a 2 szakon. Plusz a gazdaságinformatikus fél évvel hosszabb a közgázos tárgyak miatt. Kérdés, neked megér-e egy hosszabb képzést. Utólag belegondolva, nekem nem.


Lehet jobb lenne egy programterező informatikus bsc és gazdaságinformatikus msc vagy fordítva.

2018. jan. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem szeptemberben találkozunk kedves 10-es!
2018. jan. 27. 10:49
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Programnyelvből pedig a C-t ajánlom igaz nehezebb de egyetemen is azzal kezdik és amúgy is a C# és Java is arra épül, ciklusok meg sokminden ugyanaz C# és Javaba is mint C-be
2018. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nekem a tanárom a C++-t javasolta. Akkor mégsem azzal érdemes kezdenem?
2018. jan. 27. 14:40
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
de az is jó , nyelv nem számit annyira , viszont egyetemen C aztán C# és Java van :) csak azért mondtam a C-t mert ott azt fogod elsőnek és nem lenne új annyira :)
2018. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot,akkor C-vel kezdem majd :)
2018. jan. 28. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!