Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-n jó ötlet a kínai...

ELTE-n jó ötlet a kínai minor, ha Töri-orosz tanárira megyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy van a minor, mennyire kerül be a diplomába, stb., a történelem-orosz kombinációval szeretnék tanár lenni, utána orosz-angol tolmácsnak mennék Szegedre mesterképzésre.


Mivel a kínai is régi kedvencem és életcélom, így megörültem, mikor megtudtam, hogy ezt is fel lehet venni minorra, ráadásul mivel a tolmácsi karrierrel is Kelet felé szeretnék menni/nyitni, így hasznos lenne.


Szerintetek jó ötlet? :D



2018. jan. 28. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem rossz ötlet, de még ennél is sokkal-sokkal jobb ötlet egy levelező (azaz hétvégi) külker vagy közgáz. Védd a segged, legyen B terved az életre. Sok minden történhet még a karrieredben, legyél multifunkcionális szakember, ne ásd el magad egy, az üzleti életben értékelhetetlen kombinációval.
2018. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A külkereskedelem tényleg nem rossz ötlet. A tolmácsihoz is hasznos lenne.
2018. jan. 28. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Kelet felé orientálódsz, akkor semmiképpen sem lesz totál haszontalan, bár igaz, a komolyabb karriert építő kínaiak rendszerint tudnak angolul. Viszont az oroszban sok a potenciál, pláne itthon mostanság.
2018. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek mi lenne jó minornak?
2018. jan. 28. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem egy külker levelező lenne jó minornak.
2018. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia! Nem akarom letörni a kedved, de a tanárképzés osztatlan, vagyis 5-6 éves attól függően általános vagy középiskolai tanár szeretnél majd lenni, és emiatt ott nincs mesterképzés, azokra egy BAs szak elvégzése utána lehet jelentkezni. Ezenkívül ELTEn minort szintén csak a BAsok vehetnek fel, a tanárisoknak már így is mondhatni 3 szakjuk van a pszichológiával együtt. Viszont azok közül amiket felsoroltál lehetséges most már egy angol kínai tanári kombináció is, ha esetleg az jobban tetszik:)
2018. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja nincs minor osztatlanon
2018. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van osztatlanon minor, de baromi körülményes.

Miért szeretnél 2 alapszak és a pepszi mellé még egy minort?

2018. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegeden nincs orosz-angol tolmácsképzés. Fordító van, de azt sem ajánlom.
2018. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!