Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógusok! Melyik...

Gyógypedagógusok! Melyik szakirányt válasszam?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4 szakirány érdekel: hallás, autizmus, értelmileg akadályozottak és pszichopedagógia. Ebből kéne kettőt választani. Ti melyik kettőt választanátok? Melyik az amelyikből a legnagyobb hiány van? Külföldön esetleg eltudnék helyezkedni valamelyikkel? Illetve fizetés/pénzkeresés szempontjából van amelyik jobb mint a többi? Minden egyébb infónak örülök:) Köszönöm!

2018. jan. 28. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amivel most a legtöbbre mennél (anyagilag is, munkahely szempontjából is) az a logó és a szomato. Az általad írtak közül az auti, értak, pszichoped nagyjából ilyen sorrendben keresett szakirányok. Hallás csak akkor ajánlott, ha már konkrétan azon a szakterületen dolgozol.
2018. jan. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eddig úgy tapasztaltam, hogy a pszichopedagógia szakiránnyal sajnos nem sokra mentek a gyógypedagógusok. Általában általános iskolákban és óvodákban helyezkedik el a többség mint fejlesztőpedagógus. Magyarországon nem igen van rá lehetőség.

Hallás: nagy szükség van rá, viszont itt nincs sok választási lehetőség, nem túl változatos. Engem a jelbeszéd miatt érdekelne.

Autizmus: én ezt választanám, ha lehetőségem lenne rá, de sajnos ahol én tanulok ott ez nem lehetséges. Ez nagyon változatos és rengeteg a lehetőség, nagyon sok oldalú, rengeteg helyen tudsz elhelyezkedni vele úgy gondolom.

Értelmileg akadályozottak: ebbe nem igazán látok bele, de nem hinném, hogy nagyon sokoldalú lenne.

Szerintem a logopédiát is gondold át, főleg ha a fizetés miatt is gondolkozol. Sok benne a lehetőség, és nem csak a gyerekek fele orientálódhatsz.

A kérdés arra, hogy melyikből van nagyobb hiány: felesleges ezen gondolkozni, mindegyikből óriási.

2018. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia! :)

Másodéves bárczis vagyok, ugyan nem ezeken a szakirányokon, de hátha tudok segíteni.


Hallás: engem jó ideig nagyon vonzott. Közoktatási vonalban lehet vele elhelyezkedni (siketek vagy nagyothallók iskolája), másra sajnos nem igazán van lehetőség (esetleg diagnosztika). Ha viszont a jelnyelv érdekel, akkor sajnos nem lesz rá sok lehetőséged, azt a képzést külön kell elvégezned, saját pénzből.


Auti: nagyon új és nagyon nagy rá a kereslet, de a legjobb átlag kell ahhoz, hogy bejuss. Sokáig ezt szerettem volna, de rájöttem, hogy még nem állok rá készen. Magánban a legjobb vele elhelyezkedni, a közoktatási vonal nagyon kiábrándító. És egyébként (állítólag) az egyik legnehezebb szakirány, pénz szempontjából viszont az egyik legkedvezőbb (főleg a logóval párosítva).


Értak: az előző válaszolóval ellentétben szerintem nagyon is sokrétű szakirány és nagyon izgalmas dolgokat lehet tanulni. Ez az a szakirány, amivel minden korosztállyal foglalkozhatsz, ráadásul az értak kicsit minden más szakirányban is benne van.


Pszichoped: az a legnagyobb baj vele, hogy még egy pszichopedagógus sem nagyon tudja, hogy mit kezdhet a szakirányával. Kiegészítő ismeretként (szerintem) nagyon hasznos, mindenhez passzol. Ha ez lenne a fő vonal, akkor tényleg fejlesztőként lehet dolgozni. Elég nagy a hangsúly a szociális vonalon, ha az ilyesmi érdekel.


Amire még szerintem figyelj, az a párosítás. Szerinted mi mivel passzol össze? Plusz mindig vannak olyan párok, amik nem indulnak, de ezt úgyis elmondják nektek.

Arra is érdemes figyelni, hogy elég sok a halmozódás, már lassan nincs olyan, hogy 1 gyerek = 1 probléma és szinte minden suliban van halmozott tagozat (értak, tanak).


És a legfontosabb: te mit szeretnél? Én is úgy indultam neki, hogy tudom, mit akarok, aztán azt a 2 szakirányt választottam, amikről addig azt hittem, egyáltalán nem érdekelnek. Most pedig nem cserélném őket semmire. :)


Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj! :)

2018. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!