Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Arab, héber vagy török tolmács...

Zyebra kérdése:

Arab, héber vagy török tolmács éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most éppen egyetemista vagyok, de gondolkodom egy második diplomán. Ez az eltén a keleti nyelvek és kultúrák lenne. Esetleg aki oda jár az tudna objektív véleményt mondani? Minden érdekelne róla. Az arab, a héber és török az ami igazán engem vonz. (Főleg a török) Ezekkel mennyire lehet tolmácsként elhelyezkedni? Melyiket keresik a legtöbben? (Tudom csak mester szakkal lehet tolmácsnak menni.) Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

Ui.: A büfé szak és hasonló hozzászólásokat kérlek mellőzétek.



2018. jan. 31. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Arab/törökre szavaznék. Nekem is volt sok fellángolásom amúgy, úgyhogy most elmondom a véleményem.Az egyetem nem nyelviskola egyrészt. Én nyelvszakos tanárnak tanulok, de konkrétan nem az egyetemen fognak megtanítani a nyelvre. Azalatt a 3 év alatt az egyetem helyett inkább nyelviskolába járnék, kevesebb erő és időbefektetés. (Tudniillik a nyelvszakok csak egy kis részét teszi ki a nyelvfejlesztés. Nyilván arab/török szakon hangsúlyosabban megjelenik, azonban rengeteg olyan tárgyat fogsz tanulni, ami magyarul lesz és a célország(ok) kultúrájáról szól, ami persze nem hátrány, csak tudd ezt is.) Tolmács MA-ra lehet menni bármilyen szakos diplomával, ergo ha lediplomáztál és beszélsz nyelveket, akkor van esélyed.
2018. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm szépen. Enegem maga a kultúrájuk,történelmük is nagyon érdekelne, de ha nem annyira hangsúlyos a nyelvoktatás (ez sejtettem, bár ezért reménykedtem hogy nem így lesz) akkor inkább a maradék 1,5 évembe inkább intenzíven nekiállok nyelvet tanulni és megyek rögtön mesterre. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
2018. jan. 31. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem jobban jársz úgy. Ki tudja (bár remélem nem így lesz), lehet nem is fog tetszeni, azért meg kár lett volna egyetemre menni. Az egyetem kapuja pedig nyitva áll, bármikor elvégezheted.
2018. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, en szeptembertol fogok török szakra jarni, es folyekonyan beszelek torokul. A BTK-s szakok kialakitasa miatt, akar mindharom nyelvet tanulhatod, az meg hogy milyen szintre fogsz eljutni vele, az mar csak a szorgalmadtol fugg :). Török szakon a harmadik ev vegere jutnak el a Yeni Hitit 2. cimu konyv vegere, ami a felsofoktol es a tolmacsolas szintjetol meg nagyon messze van, szoval aki ilyen tervek dedelget, annak rendesen bele kell tennie a maga reszet, ha csak az alapszakot vegzi el. Ezenfelul torok szakon nem csak torokot tanulnak, hanem oszman nyelvet, arabot is kotelezo par kreditert elvegezni. Ha van egyeb kerdesed, akkor irj nyugodtan.
2018. febr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!