Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti folytatnátok a tanulmányoto...

Ti folytatnátok a tanulmányotokat egy nagy kudarc után egy másik iskolában?

Figyelt kérdés
OKJ-s iskolában tanultam érettségi után annak idején nagyon rajongtam ezért a bizonyos szakmáért, de az iskolának köszönhetően megutáltam az egészet elment az életkedvem is tőle, lehúztam benne 1 évet, majd pszichésen kikészültem lassacskán a gyakorlati oktató is utált, pedig én igyekeztem minden tőlem telhetőt megtenni, végül annyira ráment volna az egészségemre, hogy megszakítottam tanulmányaimat ezen a bizonyos szakterületen, de még mindig olyan idegi stresszes utóhatások vannak emiatt, hogy ki vagyok már néha és pánikroham tör rám bizonyos esetekben. Mihelyt kiléptem ebből a suliból elkezdtem egy másik OKJ szakmát ami féléves és kapok ösztöndíjat is ez idő alatt, és az a tervem, hogy a keresett pénzből befejezzem fizetős képzés keretében a félbehagyott szakmámat. Ti neki állnátok a nagy kudarc és csalódás után újra egy új közegben, új lehetőségekkel, hogy befejezhessétek, amit végül nem tudtatok?
2018. febr. 2. 21:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Már csak azért is be szeretném fejezni, mert amit most tanulok az hiányszakma, de sajnos mégse az én utam sem fizikailag, sem másképp.
2018. febr. 2. 21:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a tanár miatt készültél ki idegileg? mert ha tudat alatt összekötötted a negatív élményt a szakmával vagy az iskolával, akkor lehet nem lenne a legjobb ötlet folytatni.

én mindenképpen másik iskolában fejezném be. meg pszichológushoz is elmennék

2018. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak iskola volt rossz, de a szakmához alapvetően van kedved, akkor igen.
2018. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Járom majd a természetet, ha jön a jó idő meg merengek sokat, elterelve a gondolataimat és elfeledni a múltat csak a jövőmre összpontosítani, de ha már más közegben fogom tanulni a szakmát, úgy már jobb lesz minden, és már ha törik, ha szakad be fogom fejezni valahogy, mert akkor életeim végéig azzal a tudattal kellene együtt élni, hogy pont emiatt nem fejeztem be.
2018. febr. 2. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezt tettem. Nagy kudarc ért a régi helyen, de attól nem adtam fel azt, amiért odamentem, hanem befejezem egy új helyen, ahol jól(legalábbis jobban) érzem magam.

Szóval szerintem is csináld meg, csak máshol. Meg kell tanulni felállni a kudarcok után és tovább küzdeni.

2018. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én anno ugyanabba az iskolában folytattam ahol úgy pofára ejtettek, hogy 1 évig szedegettem össze az arcom darabkáit...igaz gimiről beszélünk, de egy s@gg tanár megvágott irodalomból, nyelvtanból, történelemből, mert utált és mellesleg sose feleltett szóba a 3-4 oldalas dolgozataimra egyest adott mindig és nem lehetett megnézni...ebből később nagyon nagy botrány lett számára :-) A többi s@gg meg emiatt beskatulyázott és buktam latinból is, mert aki nem tudja a törit az nem tudja a latint se, hiszen a latin tanárom töri szakos is volt :-)


Eltanácsoltak volna....de én nem mentem sehova hiszen tudtam, hogy tudok, csak a tanár egy állat :-) Új évben új tanári kar és ekkor borult a bili amikor sorba kaptam a jeleseket és rákérdeztek a tanárok, hogy miért ismételtem évet..aztán meg mentek számon kérni, hogy hol vannak a dolgozatok? Miért nem feleltem sose szóban? Végül leérettségiztem :-) Egyetemre mentem.....De ha engedek a hülyeségüknek szakiskolába végzem.....

2018. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: jól tetted hogy nem hagytad magad. a legnagyobb szemétség, amit egy tanár tehet hogy megvágja a diákot mert nem szimpi neki. az meg, hogy nem nézheted meg a dolgozatot konkrétan szabálytalan. jogod van látni a kijavított dolgozatot.
2018. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!