Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika vagy villamosmérnöki BSc?

Fizika vagy villamosmérnöki BSc?

Figyelt kérdés
Szeretem a fizikiát(nagyon), és a matematikát is. Utóbbiból az analízis és valószínűségszámítás, előbbiből a radioaktivitás a kedvenc témám. Ahogy elnéztem a villamosmérnöki szakon is van bőven fizika, nem kellene ezért fizikusnak lennem. A probléma az, hogy, ahogy említettem engem kifejezetten a radioaktivitás érdekel, ami mérnökként nem olyan tárgy, amivel foglalkozni tudnék. Viszont az órarend alapján a villamosmérnöki karon több az olyan óra, ahol matematikai analízis oktatása folyik, és pl. Maxwell-egyenletek is bőven vannak, ami szintén mellette szól. Nagyon fontos lenne, hogy ezek közül az alapképzések közül mihamarabb választani tudjak. Fizikai Bsc. vel Orvosi fizikus, villamosmérnöki BSc.-vel egészségügyi mérnök lennék. Elhelyzkedést tekintve az biztos, hogy -akár nyugatra, akár itthon gondolva- a mérnök az előnyösebb. Ti hogyan döntenétek a helyemben?

2018. febr. 3. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a villamosmérnöki képzést választanám a te helyedben. De aztán tied a döntés :D
2018. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Egy kis plusz infó, ami segíthet: fizikusokat kifejezetten szeretik sok más területen is, ezért talán több lábon állhatnál. A gazdasági területen is keresnek fizikusokat (Morgan Stanley), közösségi média leg-jei is keresnek fizikusokat(facebook), biológiai kutatásoknál is szükség van fizikusokra (pl.: rák témában), társadalomtudományokban is dolgoznak fizikusok. Persze itt sokkal inkább szükséges az a komplex gondolkodásmód, amit egy fizikus elsajátít, mint a Maxwell-egyenletek használata, és azt gondolom, hogy oktatásban is kaphatnál helyet, ha az lenne a vágyad. Mérnöki lehetőségekről nem tudok nyilatkozni, azt nem igazán ismerem.


Egyébként szerintem a fizikusok társadalmilag elismertek és olyan tudást szereznek meg, ami egyetemesen elismert(2000 évvel ezelőtt és 2000 évvel ezután is tisztelni fogja a történelem a tudós embert)


Sok sikert kívánok a pályaválasztásban, ha lenne kérdésed, írj nyugodtan.

2018. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!