Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikus vagy villamosmérnöki...

Fizikus vagy villamosmérnöki szak?

Figyelt kérdés

Eléggé reál beállítottságú ember vagyok, jelenleg emelt matek és fizika faktra járok. Ezt a két szakot néztem ki magamnak, és érdekelne, hogy szerintetek melyiket éri meg jobban választani. Nagyobb jövő nyilván mérnökként van, de mondjuk fizikusként mik a kilátások? Ha ezen kívül bármi fontosat megjegyeznétek a két szakról, írjátok le azt is pls. Tapasztalatok stb...

Ja, és a jövő heti Educatio kiállításon tudok további információkat szerezni?



2018. jan. 10. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Fizikusként? Vicc.. ami a szak elvégzése után következik!



Ha csak a két szakot nézem, egyértelműen a villamosmérnöki!

A fizikusi szakkal a közelébe sem fogsz érni, sem anyagilag, sem elismertségben, sem álláslehetőségekben, sem semmiben.

2018. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kár. Hogy őszinte legyek, a szívem egy kicsit inkább a fizika felé húz. Úgy érzem (nem tudom, miért), hogy ha kihagynám azt azt a szintű ismeretet a világról, akkor lenne bennem egyfajta hiányérzet. Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de ez van. Tényleg ennyire nincs remény fizikusként?
2018. jan. 10. 20:41
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A bátyám fizikusnak tanul. Milliófelé lehet orientálódni, és igenis lehetsz nagyon elismert. Fizikapárti vagyok. :)

De azért kérdezősködj még, az a legbiztosabb.

2018. jan. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, a bátyád mennyire van megelégedve a szakkal? Mennyire szenvedi meg (mert gondolom, elég nehéz)? És azt még megkérdezhetem esetleg, hogy ő merre orientálódik, és miért?
2018. jan. 10. 22:39
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, mennyire releváns, de hát cca. csak a nyelvben különbözik. Szóval felvidékiek vagyunk, a bátyám a legszínvonalasabb szlovák egyetemen tanul, a matek-fizika kar az egyik legjobb az országban. Most harmadéves, bakalár, de ez az év tetszik neki a legjobban. Eddig sok olyasmit tanultak, ami neki nem tetszett. Most már több olyan tárgyat vehetett fel, ami érdekli. Asztronómus vagy asztrofizikus szeretne lenni. Am az egyik prof az egyetemen csak úgy random kijárkál Cernbe a részecskegyorsítóba, szóval tényleg nem mondanám, h nem lehet mit kezdeni a fizikával... :)
2018. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
És h mennyire szenvedi meg... Hmm... Hát nem sétagalopp, de lehet bírni. Tanul, de nem ül a könyvek fölött 0-24-ben, nem az a fajta. Ha évközben nem lazsál az ember, bírható. Csak ne szegje kedved a sok olyan tantárgy az elején, ami neked épp nem fekszik, nem érdekel.
2018. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 10. 22:54
 8/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%
Okleveles fizikusként (MSc.) kimondottan jók a kilátásaid, de brutálisan nehéz szak. Amelyik tetszik, arra menj.
2018. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan! Az nagyon fontos, hogy az ember szeresse azt, amit csinál. 40 órás munkahét mellett (pláne alkotó munkánál a gondolkodás folytatódik a villamoson is) gyakorlatilag az élet ébren töltött részének a nagyobbik hányada lesz a munka. A pénz, hidd el, igen rövid ideig kompenzálja azt, hogy reggel undorral ülsz le az asztalhoz.
2018. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Villamosmérnökként is tanulsz fizikát, és ha komolyan veszed sok mindent tanulhatsz. Másrészt az egyetemen felvehetsz olyan fizikai témájú tárgyakat, amik nem kötelezőek, de téged érdekelnek. Én villamosmérnöknek tanulok, és nagyon szeretem a fizikát, mindig ötös voltam az ilyen témájú tárgyakból.Nagyon érdekel a kvantumfizika, és a relativisztikus elektrodinamika. De emellett érdekelnek az elektronikus berendezések/beágyazott rendszerek, és tervezésük, valamint jelfeldolgozás. De magamat inkább elméleti embernek tartom. Villamosmérnökként rengeteg felé lehet orientálódni, a CERN-ben, atomerőművekben is dolgoznak.
2018. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!