Jó döntés lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az,hogy szeretnék majd a jövőben pilóta ként tovább tanulni. Tudom,maga a képzés még messze van,viszont ami egyre inkább közeledik az az orientációs választások leadása (ugyanis ebben az évben májusban már el kell dönteni és sokat gondolkozok az ügyön). Az iskolámban három lehetőség van: matek, töri,biosz. Én úgy gondoltam,hogy ezek közül talán a legjobb a matek lenne,plusz ezt szeretem a legjobban. Ami szintén belátható időn belül van,az még az fakultáció. Ebből nem ismerem az össze a választási lehetőséget,de szerintem a fizika lenne még jó döntés.

A kérdésem,tehát az,hogy az eljövendő pilóta képzéshez jó döntés lenne egy matek-fizikát felvenni? Nem csak a közvetlen befolyás miatt.

14/L

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. febr. 5. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A metek-fizika mindenképpen hasznos, akár pilóta akarsz lenni, akár nem, bár nem tudom, mi az az orientáció.
2018. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az orientáció lényege,hogy mivel 5.-ben átmentem gimibe, választani kell egy orientációt,ami azt jelenti,hogy a három lehetőség közül (matek,biosz, töri) a te választásodat emelt óraszamban fogod tanulni, tehát könnyen letehetsz egy emelt érettségit. Ezt nyolcadikban kell eldönteni,ami most az én évfolyamom. A fakultációt csak később,11.-ben veszed fel,de ugyan úgy emelt szinten fogod tanulni;)

2018. febr. 5. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, értem, akkor mintha tagozatos lennél. A matek hasznos, ráadásul azt szereted a legjobban. Miért választanál mást?
2018. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, hasonló.

Tulajdonképpen az érdekelt,hogy mások hogyan vélekednek,de megnyugtat,hogy jó döntés

2018. febr. 5. 18:23
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Én a Nyíregyházi Egyetemen tanulom ezt a szép hivatást, és én a matek-fizika faktot javaslom neked legjobban. Nem azért, mert követelmény, hanem azért, mert jó, ha van egy jó alapod, és akkor be sem kell járnod matek-fizika alapozókra, ami ugye azt jelenti, hogy kevesebb órád lesz. Ha a képzéssel/egyetemmel bármilyen kérdésed lenne ezen kívül, nyugodtan írj privátot! :)

2018. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös! Nagyon köszi,és örülök,hogy egyet értesz, megnyugodtam,hogy jól választok;)
2018. febr. 7. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!