Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek kinek érdemes...

Szerintetek kinek érdemes orvosi, asszisztensi egyetemre mennie?

Figyelt kérdés
Az az ember milyen tulajdonságokkal , képességekkel kell rendelkeznie? Kinek érdemes oda mennie? Asszisztensi egyetemen gondolkodtam , csak nem tudom hogy való e nekem , és hogy elég jó lennék e ilyen helyre? 18L
2018. febr. 5. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Nincs olyan, hogy asszisztensi egyetem.

Mire gondolsz? Ápoló?


Egyébként olyannak, akinek ez a vágya. Lényegtelen, hogy milyen tulajdonságokkal és képességekkel rendelkezik. Nem árt azért minimális szinten empatikusnak lenni, és bírni a vért, de kb. ennyi.

2018. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A vért sztem nem kell feltétlenül bírni :) én sem bírtam az első 3-4 évben :D

Az sokkal fontosabb, hogy tényleg, TÉNYLEG ezt akard, akkor is ha sokszor inkább már hazafutnál sírva. Szeretni kell hozzá az embereket, mindegyik fajtáját, tudni kell leplezni az érzelmeidet, az undorodat alkalmanként. Kitartás kell hozzá, és alázat, sok-sok türelem az emberekhez, és jól kell tudni kommunikálni. A lustaság itt nem jön be, és sose a presztízs miatt akarj orvos lenni.

Nagyjából ennyi jutott eszembe :) Egyébként pedig egy fantasztikus, lenyűgöző hivatás, minden napban lehet találni vmit, ami megerősít abban, hogy jól döntöttél. Nem mondom, hogy könnyű, nem az, de aki ide való, az imádja :) ;)

2018. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem orvos akar lenni, hanem valami asszisztens, csak elég érdekesen tette fel a kérdést...
2018. febr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ahhoz ,hogy valaki ilyen szakmát tanúljon és bírja, mennyire kell okos legyen? Úgy értem , az ilyen egyetemeken csak olyanok bírják akik "Einstein-ek" vagy elég az is hogy valaki egy jó tanuló és szorgalmas .
2018. febr. 15. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt írd már le először, hogy mire gondolsz, amikor azt mondod, hogy orvosi asszisztensi egyetem?


Én spec. orvosira járok, erről tudok neked írni, de nekem az jött le tényleg, hogy nem ez érdekel. Rengeteg ismerősöm jár viszont különböző egészségtudományi szakokra, ezekről is tudnék neked akár írni, ha hajlandó lennél végre kicsit pontosítani, hogy mi érdekel, mert orvosi asszisztensi egyetem NEM létezik.

2018. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!