Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika vagy...

Gazdaságinformatika vagy mérnök informatika?

Figyelt kérdés
Két évet hagytam ki (3 éve érettségiztem és 2 éve csináltam egy műszaki informatikus szakmát). Most szeretnék Budapesten informatikát tanulni, de nem igazán tudom hogy nekem melyik lenne jobb. Matekból nem voltam penge, de nem is bukdácsoltam (közepes). Tapasztalatok, esetleg vélemények? Előre is köszönöm! (21/F)

2018. febr. 7. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez csak beállítottság kérdése. Mit csinál a mérnökinfós? Részben programozó egy szoftveres cégnél, rendszergazda, IT biztonság meg minden ami a specializációja. A gazdaságinformatikát azért hozták létre, hogy a banki és pénzügyi informatikai szolgáltatásoknál ne keljen már továbbképezni pénzügyi és gazdasági ismeretekből a programozókat, így indítottak egy egyetemi szakot rá. Banki hálózatok, könyvelő szoftverek programozása, a tőzsdei programok meg minden egyéb. Ezekhez elengedhetetlen, hogy ne csak programozni tudjon a szakember, hanem a pénzügyi és gazdasági alapismeretek is meglegyenek.


Mind a kettő nehéz a maga nemében. Itt a hangsúly csak azon van melyik illik jobban hozzád. Mellesleg mind a kettő keresett szakma!

2018. febr. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!